TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » iVysočina - Třebíčsko

Z regionu

iVysočina - Třebíčsko Zdroj: iVysočina - Třebíčsko |

Požár v kotelně domu způsobila nedbalost

13. 3. 2018 | Značně neopatrně si v pondělí odpoledne počínal chlapec při zatápění v kamnech v domě v obci Myslibořice na Třebíčsku. Nejprve se snažil kamna roztopit za použití tuhého podpalovače, to se mu ale nedařilo a k podpálení se rozhodl použít benzín. Tento riskantní pokus skončil požárem.

V Muzeu Vysočiny Třebíč startuje jarní přednáškový cyklus

2. 3. 2018 | S blížícím se příchodem jara připravilo Muzeum Vysočiny Třebíč každoroční cyklus přednášek, které zpestří ještě dlouhé a chladné podvečery. Prezentováno bude celkem pět různorodých, avšak zajímavých témat.

VIDEO: Třebíčská Vrátka se otevírají dokořán

28. 2. 2018 | Povědomí o organizaci Vrátka z Třebíče již dlouho není pouze regionální záležitost. Díky úspěchům s navracením hendikepovaných lidí zpět do života se objevila i na televizních obrazovkách. Bylo to v dokumentu České televize režisérky Theodory Remundové – Příběhy neobyčejné energie. A o neobyčejnou energii tu skutečně stále jde.

Nalévání mladistvým policisté neodhalili, na zemi však našli podezřelé pilulky

19. 2. 2018 | Při policejní kontrole někdo v třebíčském klubu odhodil na podlahu sáček s neznámými tabletami.

Za loňský požár v Číhalíně mohla technická závada

24. 1. 2018 | Vyšetřovatelé hasičů znají příčinu vzniku požáru v Číhalíně na Třebíčsku, kde oheň poškodil 27 motocyklů.

Devátý ročník Zdobení vánočních stromků se skutečně vydařil

19. 12. 2017 | Pět nazdobených vánočních stromků inspirovalo návštěvníky tradiční vernisáže výstavy, kterou v třebíčském Klubu Hájek uspořádali pracovníci organizace STŘED. Nedělní podvečer nepatřil pouze prezentaci „zdobitelů“, měl také charitativní podtext.

VIDEO: V Alternátoru mohou návštěvníci nasednout do veteránů z Boroviny

19. 12. 2017 | V třebíčském Alternátoru mohou lidé až do března zavzpomínat, jaká auta se v minulosti proháněla čtvrtí Borovina.

VIDEO: Třebíčský útulek nyní provozuje město

18. 12. 2017 | Na tradici třebíčského útulku pro psy letos v červnu navázalo nové, moderní zázemí pro opuštěná zvířata čekající na nového páníčka.

Pět vánočních stromků dostane originální ozdoby

11. 12. 2017 | Kdo si v neděli 17. prosince od 17 hodin nenechá ujít tradiční vernisáž výstavy „Zdobení vánočních stromků“, odnese si nejen příjemný zážitek, ale také mnoho inspirace. Akce se koná ve velkém sále Klubu Hájek, sídlícím na adrese Mládežnická 229 v Třebíči.

POMOZTE S PÁTRÁNÍM: Policisté vyšetřují okradení seniorky

1. 12. 2017 | Třebíčští policisté se na veřejnost obracejí s žádostí o spolupráci při prověřování případu okradení seniorky, která při nakupování v třebíčském obchodním domě přišla o svoji peněženku. Policisté pátrají po dvou mužích, kteří se v blízkosti ženy pohybovali.

Města se chystají na advent

28. 11. 2017 | Města na Vysočině postupně získávají vánoční atmosféru. Na náměstích už stojí stromy čekající na rozsvícení, které se většinou plánuje na první prosincovou neděli kolem 17. hodiny. Na třebíčském Karlově náměstí bude v adventním čase kolemjdoucím dělat radost patnáctimetrová jedle obrovská z Nikodémovy ulice. 

Kyberzákusek přispěl k vzájemnému pochopení mezi generacemi

6. 11. 2017 | Kyberzákusek – diskuse s internetovou generací, tak se jmenovala výchovně preventivní akce pracovníků Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež eMBečko organizace STŘED, která se konala 24. října v sále Budivoj v Moravských Budějovicích.

Patnáct pytlů nepořádku nasbírali za tři hodiny

18. 10. 2017 | Téměř třicet dobrovolníků v Třebíči využilo krásného sobotního počasí a vyrazilo do údolí mezi mateřskou školou v Dukovanské ulici a prodejnou Albert. V rámci celorepublikového projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže, se rozhodli tomuto krásnému kousku města pomoci a vyčistit ho od nepořádku.

Ke Splněnému snu přibyla další kavárna Barevný svět

9. 8. 2017 | V Jaroměřicích nad Rokytnou a nově i v Hrotovicích láká k příjemnému posezení kavárna Denního centra Barevný svět. Obě tréninková pracoviště umožňují získávat pracovní zkušenosti lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Za třebíčskou organizaci zve k návštěvě Jana Pavlová.

VIDEO: Výletníci mohou vyrazit na půjčeném elektrokole i elektroskútru

10. 7. 2017 | V ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči začali půjčovat elektrokola a elektroskútry. Podrobnosti o nové službě v rozhovoru prozradil Martin Janík.

VIDEO: Spolupráce energetiků s Alternátorem přinesla nejen novou expozici

22. 6. 2017 | Bývalá borovinská továrna stojí na okraji Třebíče v ulici Tomáše Bati. Právě jemu kdysi tato architektonicky jedinečná budova patřila a vyráběly se v ní po milionech boty a ponožky. Dnes tam mohou návštěvníci zažít cestu pokroku. Na jednom konci si mohou prohlédnout první motory, na druhém se s pomocí moderní projekce procházet vesmírem. A nezapomnělo se ani na původní poslání továrny. Nedávno se navíc nabídka ekotechnického centra Alternátor ještě rozšířila. ...

Tři zranění a unikající plyn, to jsou následky nehody v Náměšti nad Oslavou

15. 6. 2017 | Středeční nehoda dodávky v Náměšti nad Oslavou si vyžádala tři zraněné.

VIDEO: Mladí badatelé završili své snažení na GLOBE Games

24. 5. 2017 | Výsledky svého bádání přijeli letos žáci zapojení do mezinárodního programu GLOBE prezentovat do Moravských Budějovic. Tamní základní škola Tomáše Garrigua Masaryka totiž měla na starosti dvacátý ročník takzvaných GLOBE Games.

VIDEO: Staré vývěsky nahradily elektronické úřední desky

24. 2. 2017 | Informace z městského úřadu už obyvatelé Třebíče nehledají na vývěskách na Karlově náměstí, jak bylo zvykem. Úřední deska má nyní elektronickou podobu.

Řidič se sám přihlásil

23. 2. 2017 | Policisté z dopravního inspektorátu v Třebíči se minulý týden obrátili na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po řidiči vozidla tovární značky Citroen C3 modré barvy, které mělo ve čtvrtek 23. února ráno účast na dopravní nehodě na Třebíčsku. Na základě zveřejněných výzev se řidič v pátek sám přišel přihlásit.

Zdroj: iVysočina - Třebíčsko - i-vysocina.cz
14:15:19 | 21.03.2018Vloupal se do vozidla

V pondělí mezi pátou a sedmou hodinou ráno se v Náměšti nad Oslavou neznámý pachatel vloupal do zaparkovaného osobního automobilu VW ...

Šance pro amatérské kapely. Startuje další ročník hudební soutěže Skutečná liga

20.03.2018 | Z regionu

PRAHA - V polovině března oficiálně odstartoval 14. ročník Skutečné ligy. Soutěž je určená neprofesionálním kapelám všech hudebních žánrů, které nepře ...

Zapojte se do hlasování v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku

16.03.2018 | Z regionu

VYSOČINA - Do 31. března mohou zájemci hlasovat ve dvou anketách, které upozorňují na příkladnou obnovu památek na Vysočině, kulturní aktivity a dobro ...Středa 21.3.2018
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.