TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » iVysočina - Třebíčsko

Z regionu

iVysočina - Třebíčsko Zdroj: iVysočina - Třebíčsko |

Chybné informace o ordinačních dobách Nemocnice Třebíč na internetu

15. 6. 2018 | Nemocnice Třebíč upozorňuje na nepravdivé informace o ordinačních dobách uváděné na celé řadě webových stránek. Chybně uváděné jsou často jak místa ordinací, tak dny, časy i kontaktní údaje, například telefony. Správné a pravidelně aktualizované informace může každý najít na webu Nemocnice Třebíč www.nem-tr.cz.

Stovka dobrovolníků z Dukovan se zapojila do práce pro neziskovky

15. 6. 2018 | Do letošní páté etapy dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc se zapojilo 104 zaměstnanců Skupiny ČEZ, převážně z Jaderné elektrárny Dukovany. Zahradničili, opravovali, čistili přehradu, uklízeli či jinak pomáhali devíti neziskovým organizacím včetně škol na Vysočině a v Jihomoravském kraji.

VIDEO: Nová kniha děti vezme do chytrého města

4. 6. 2018 | Malý Honzík zažívá už třetí dobrodružství. Tentokrát se s dědečkem vypravil do Třebíče prozkoumat chytrá řešení, kterými má město nad zbytkem Vysočiny navrch. Takový je děj knihy Příběh chytrého města, jejíž křest byl součástí programu třebíčského Dětského dne v Borovině.

VIDEO: Nová kniha dětem představí chytré město

28. 5. 2018 | Po Třebíči se s Honzíkem a jeho dědečkem projdou malí čtenáři nové knihy Příběh chytrého města. Její křest se v neděli uskutečnil v rámci Dětského dne v Borovině.

V areálu třebíčské nemocnice bourají starou budovu

4. 4. 2018 | Demolice paneláku, kde bývala chirurgie, ortopedie a urologie a který býval v posledních letech označován za „dům hrůzy“, už začala a zbývají mu skutečně jen poslední dny. Otevřením budovy C – pavilonu chirurgických oborů – a jeho uvedením do provozu tak investice Kraje Vysočina do budov v areálu Nemocnice Třebíč nekončí. Aktuálně je rekonstruován interiér budovy G a do konce roku dojde i na drobné stavební úpravy v budově operačních sálů O. Vizuálně nejvýraznější proměna se ale o ...

Požár v kotelně domu způsobila nedbalost

13. 3. 2018 | Značně neopatrně si v pondělí odpoledne počínal chlapec při zatápění v kamnech v domě v obci Myslibořice na Třebíčsku. Nejprve se snažil kamna roztopit za použití tuhého podpalovače, to se mu ale nedařilo a k podpálení se rozhodl použít benzín. Tento riskantní pokus skončil požárem.

V Muzeu Vysočiny Třebíč startuje jarní přednáškový cyklus

2. 3. 2018 | S blížícím se příchodem jara připravilo Muzeum Vysočiny Třebíč každoroční cyklus přednášek, které zpestří ještě dlouhé a chladné podvečery. Prezentováno bude celkem pět různorodých, avšak zajímavých témat.

VIDEO: Třebíčská Vrátka se otevírají dokořán

28. 2. 2018 | Povědomí o organizaci Vrátka z Třebíče již dlouho není pouze regionální záležitost. Díky úspěchům s navracením hendikepovaných lidí zpět do života se objevila i na televizních obrazovkách. Bylo to v dokumentu České televize režisérky Theodory Remundové – Příběhy neobyčejné energie. A o neobyčejnou energii tu skutečně stále jde.

Nalévání mladistvým policisté neodhalili, na zemi však našli podezřelé pilulky

19. 2. 2018 | Při policejní kontrole někdo v třebíčském klubu odhodil na podlahu sáček s neznámými tabletami.

Za loňský požár v Číhalíně mohla technická závada

24. 1. 2018 | Vyšetřovatelé hasičů znají příčinu vzniku požáru v Číhalíně na Třebíčsku, kde oheň poškodil 27 motocyklů.

Devátý ročník Zdobení vánočních stromků se skutečně vydařil

19. 12. 2017 | Pět nazdobených vánočních stromků inspirovalo návštěvníky tradiční vernisáže výstavy, kterou v třebíčském Klubu Hájek uspořádali pracovníci organizace STŘED. Nedělní podvečer nepatřil pouze prezentaci „zdobitelů“, měl také charitativní podtext.

VIDEO: V Alternátoru mohou návštěvníci nasednout do veteránů z Boroviny

19. 12. 2017 | V třebíčském Alternátoru mohou lidé až do března zavzpomínat, jaká auta se v minulosti proháněla čtvrtí Borovina.

VIDEO: Třebíčský útulek nyní provozuje město

18. 12. 2017 | Na tradici třebíčského útulku pro psy letos v červnu navázalo nové, moderní zázemí pro opuštěná zvířata čekající na nového páníčka.

Pět vánočních stromků dostane originální ozdoby

11. 12. 2017 | Kdo si v neděli 17. prosince od 17 hodin nenechá ujít tradiční vernisáž výstavy „Zdobení vánočních stromků“, odnese si nejen příjemný zážitek, ale také mnoho inspirace. Akce se koná ve velkém sále Klubu Hájek, sídlícím na adrese Mládežnická 229 v Třebíči.

POMOZTE S PÁTRÁNÍM: Policisté vyšetřují okradení seniorky

1. 12. 2017 | Třebíčští policisté se na veřejnost obracejí s žádostí o spolupráci při prověřování případu okradení seniorky, která při nakupování v třebíčském obchodním domě přišla o svoji peněženku. Policisté pátrají po dvou mužích, kteří se v blízkosti ženy pohybovali.

Města se chystají na advent

28. 11. 2017 | Města na Vysočině postupně získávají vánoční atmosféru. Na náměstích už stojí stromy čekající na rozsvícení, které se většinou plánuje na první prosincovou neděli kolem 17. hodiny. Na třebíčském Karlově náměstí bude v adventním čase kolemjdoucím dělat radost patnáctimetrová jedle obrovská z Nikodémovy ulice. 

Kyberzákusek přispěl k vzájemnému pochopení mezi generacemi

6. 11. 2017 | Kyberzákusek – diskuse s internetovou generací, tak se jmenovala výchovně preventivní akce pracovníků Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež eMBečko organizace STŘED, která se konala 24. října v sále Budivoj v Moravských Budějovicích.

Patnáct pytlů nepořádku nasbírali za tři hodiny

18. 10. 2017 | Téměř třicet dobrovolníků v Třebíči využilo krásného sobotního počasí a vyrazilo do údolí mezi mateřskou školou v Dukovanské ulici a prodejnou Albert. V rámci celorepublikového projektu 72 hodin, který pořádá Česká rada dětí a mládeže, se rozhodli tomuto krásnému kousku města pomoci a vyčistit ho od nepořádku.

Ke Splněnému snu přibyla další kavárna Barevný svět

9. 8. 2017 | V Jaroměřicích nad Rokytnou a nově i v Hrotovicích láká k příjemnému posezení kavárna Denního centra Barevný svět. Obě tréninková pracoviště umožňují získávat pracovní zkušenosti lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Za třebíčskou organizaci zve k návštěvě Jana Pavlová.

VIDEO: Výletníci mohou vyrazit na půjčeném elektrokole i elektroskútru

10. 7. 2017 | V ekotechnickém centru Alternátor v Třebíči začali půjčovat elektrokola a elektroskútry. Podrobnosti o nové službě v rozhovoru prozradil Martin Janík.

Zdroj: iVysočina - Třebíčsko - i-vysocina.cz
04:14:44 | 18.06.2018Česko-Slovenská konference: Na obou stranách hranice chybí žáci a studenti

TŘEBÍČ - Duální vzdělávání, nedostatek žáků a studentů, podhodnocené financování, zavádění nových metod do vzdělávání nebo rozvíjení odborných dovedností a kompetencí - to byla témata, která měli na programu účastníci Česko-Slovenské konference ...

Hubnutí do plavek? Co ano a co ne

30.05.2018 | Další

PRAHA - S teplým počasím stoupá počet lidí, kteří se snaží pracovat na svém těle. Touha po lepší postavě, kterou by mohli dávat na obdiv na koupaliští ...

Třebíč o víkendu roztančí festival Zámostí

30.05.2018 | Kultura

TŘEBÍČ - Posledních pár dní zbývá, než se na Podzámecké nivě rozezní kytary, roztančí návštěvníci a vlády nad městem se na dva dny chopí kultura. Prvn ...Pondělí 18.6.2018
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.