TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Společně za Ukrajinu. V Praze se sešly tisíce lidí, promluvil Pavel i Zelenskyj

24. 2. 2024 | /VIDEO, FOTO/ Tisíce lidí se v sobotu 24. února v 16 hodin sešly na Staroměstském náměstí, kde se konala akce Společně za Ukrajinu. Lidé si připomněli dva roky trvající ruskou agresi na území svého západního souseda. Stovky přítomných se už o hodinu dříve vydaly z náměstí Kinských pochodem přes Karlův most.

Vojenská služba? V ČR to nejde, z ekonomických i politických důvodů, říká expert

24. 2. 2024 | V krátké době není v Česku z ekonomických nebo politických důvodů možné nastavit systém povinné vojenské služby a povolávání vojáků v záloze ke cvičením, míní Zdeněk Petráš z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany. Resort obrany nemá na znovuzavedení služby potřebnou infrastrukturu ani materiální a finanční zdroje. Petráš to řekl ČTK.

PODCAST: Oživení ekonomiky podle Dominika Stroukala

24. 2. 2024 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Chtěla bych řídit jadernou elektrárnu! Za lásku k technice se už dívky nestydí

24. 2. 2024 | V Česku stále ještě existují stereotypy o tom, že technika je hlavně pro kluky. Vědecko-technické akce jen pro holky ale bývají plné nadšených dívek.

Většina Čechů podporuje rychlý konec války na Ukrajině. I za cenu ztrát území

23. 2. 2024 | Více než dvě třetiny Čechů by podpořily rychlé ukončení války na Ukrajině i za cenu, že Rusko by získalo část ukrajinských území. Vyplývá to z lednového průzkumu agentury STEM. Podíl lidí podporujících rychlé ukončení války oproti loňsku mírně vzrostl. Většina lidí v Česku ale nadále označuje Rusko za jednoznačného viníka vzniku války a schvaluje pobyt ukrajinských uprchlíků v Česku.

Prodraží desátek obcím cigarety, ubrousky či balonky? Úklid zaplatí výrobci

23. 2. 2024 | Pohozený odpad v ulicích, parcích či kolem odpadkových košů. Filtry z cigaret, které se rozkládají až patnáct let. Věčný problém obcí. Nově na úklid přispívají i tabákové společnosti a od července letošního roku přibudou dokonce firmy produkující hygienické ubrousky a balonky. O povinnosti rozhodli zákonodárci už v roce 2020.

Češi mají dobré srdce. Krize je vždycky semkne, říká šéfka Diakonie

23. 2. 2024 | Diakonie Českobratrské církve evangelické nabízí přes dvě stovky registrovaných sociálních služeb po celé republice. A pomáhá jí i to, že mnoho lidí není lhostejných. „Češi se zvláště v krizových chvílích dokážou neuvěřitelně semknout,“ říká v rozhovoru pro Deník.cz ředitelka Hana Sklenářová.

Výpovědi bez udání důvodu jsou jen jedno opatření, říká Dominik Stroukal z NERV

23. 2. 2024 | Patří mezi členy Národní ekonomické rady vlády (NERV) a experty, kteří na květnové tiskové konferenci představovali konsolidační balíček. Nyní je také spoluautorem dokumentu, jenž obsahuje sedmatřicet návrhů, které by měly přispět k oživení hospodářství. Dominika Stroukala jsem se proto ptala na stav české ekonomiky i na to, co třeba Poláci dělají lépe než my.

Česko zasáhnou vydatné deště, varují meteorologové. Hrozí rozvodnění řek

22. 2. 2024 | V Krkonoších bude do pátku a v Orlických horách, kolem Králického Sněžníku a v Jeseníkách do soboty vydatně pršet, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Rozvodnit se mohou toky v povodí horního Labe a Jizery a také v Českém lese a části Šumavy. Vyplývá to z výstrahy ČHMÚ.  

Ještě není s křížkem po funuse, říká o stavu ekonomiky člen NERVu Stroukal

22. 2. 2024 | Česká národní banka odhaduje letošní růst hrubého domácího produktu na pouhá 0,6 procenta. „Dostáváme se do šedého stavu, kdy jsme se zbavili vysoké inflace, ale pořád nerosteme,“ říká k tomu v rozhovoru pro Deník člen Národní ekonomické rady vlády a vysokoškolský učitel z Metropolitní univerzity Praha Dominik Stroukal.

Zkuste test z přijímaček na střední školu: Nyní čeština i neoblíbená geometrie

22. 2. 2024 | Přijímačky na střední školy jsou už za dva měsíce a redakce Deníku proto nachystala seriál testů, díky nimž si můžete vy nebo vaše děti vyzkoušet konkrétní otázky z matematiky a českého jazyka, které mohou v přijímacích testech čekat. Úkoly a zadání, které připravila společnost SCIO, jsou součástí velkého seriálu Příjímačky s Deníkem, v němž přinášíme kromě těchto testů také zpravodajství o přijímačkách a ve spolupráci se společností prijimacky.ai také jedinečné informace o tom, jak testy zvláda ...

Zemědělci v Česku protestovali proti EU. Ministra Výborného podporujeme, zaznělo

22. 2. 2024 | Zemědělci napříč Českem vyrazili ve čtvrtek na protestní jízdy. Hlavní demonstrace probíhala od 10 do 12 hodin a podle Agrární komory ČR se jí mělo zúčastnit více než 2000 zemědělských strojů. Další protesty probíhaly na hranicích se Slovenskem, Polskem a Německem a také v ulicích a okolí velkých měst. 

Ondřej Vetchý je terčem dalšího útoku. Lživé video mu přičítá obdiv k Banderovi

22. 2. 2024 | Herec Ondřej Vetchý se stal kvůli své setrvalé podpoře Ukrajiny terčem další dezinformace. Po sociálních sítích se šíří falešné video, které mu vkládá do úst výrok vyzývající k uctívání Stepana Bandery. Vetchý ale ve skutečnosti nikdy nic takového neřekl. Video bylo vytvořeno pomocí takzvané deepfake technologie, využívající umělé inteligence.

Česko nadále nebude vydávat povolení k pobytu Rusům a Bělorusům, schválila vláda

21. 2. 2024 | Česko kvůli invazi na Ukrajinu nadále nebude vydávat víza a povolení k pobytu Rusům a Bělorusům. Prodloužení nařízení na návrh ministerstva zahraničí ve středu schválila vláda, oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Kabinet ale podle něj zároveň musí vytvářet podmínky pro působení v Česku pro opozici či studenty, kteří nechtějí mít nic společného s režimy Ruska a Běloruska.

Dar za pomoc Ukrajině. Česko by od Němců mohlo získat dalších 15 tanků Leopard

21. 2. 2024 | Česko by mohlo od Německa darem získat dalších 15 tanků Leopard 2A4 jako ocenění za vojenskou pomoc Ukrajině. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala (ODS). O nabídce ve středu kabinet informovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Podle Fialy by šlo o podobný scénář, na základě kterého už česká armáda získala 15 tanků za dodávky obrněné techniky na Ukrajinu.

Nemocného Martínka propustili z nemocnice domů. Jeho stav je stabilizovaný

21. 2. 2024 | Chlapce se vzácnou genetickou poruchou, na jehož léčbu ve Francii lidé darovali ve sbírce 150 milionů korun, ve středu propustili z Fakultní nemocnice (FN) v Motole do domácího prostředí. ČTK to sdělilo tiskové oddělení nemocnice. Podle přednosty Kliniky dětské neurologie 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a FN Motol Pavla Krška se jeho neurologický nález vyvíjí podle předpokladů.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, řekl Řehka

20. 2. 2024 | Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu úterního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka. Podpora Ukrajiny rozhodně nepřestane, jen před několika dny dodalo Česko zemi napadené Ruskem další materiál z vojenských zásob, dodal. Za svou hlavní prioritu označil bojeschopnost armády. Zdůraznil, že členství v NATO z jednotlivých zemí nesejmulo odpovědnost budovat vlastní silnou armádu. ...

Ministr prodloužil termín pro podání přihlášek na SŠ o jeden den. Kvůli výpadkům

20. 2. 2024 | Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) o jeden den prodloužil termín pro podávání přihlášek na střední školy, tedy do půlnoci na čtvrtek 22. února. Bek to řekl na tiskové konferenci. Důvodem prodloužení termínu jsou podle něj zpoždění při zahájení elektronického podávání přihlášek, výpadky elektronického systému a snaha zmírnit stres rodičů při podávání přihlášek. Jednotné přijímací zkoušky budou v dubnu. ...

Trauma ze znásilnění se vryje do mozku, domácí násilí lze dědit, říká odbornice

20. 2. 2024 | Lidmi v Česku otřáslo soudní rozhodnutí, jímž pachatel, který dlouhodobě znásilňoval nezletilou nevlastní dceru, vyfasoval jen podmínku. Mladá žena se kvůli tomu pokusila o sebevraždu. V Česku zároveň roste počet dětí, které jsou svědky domácího násilí. „Dle zahraničních výzkumů 25 až 30 procent potomků pokračuje v neblahé tradici rodičů,“ říká v rozhovoru pro Deník policejní psycholožka Ludmila Čírtková. ...

Přijímačky jsou mistrovství a dítě je teď vrcholový sportovec, říká psycholog

20. 2. 2024 | Období před a během přijímacích zkoušek na střední školu je jednou z prvních skutečně stresových zátěží, které děti na jejich cestě za vzděláním čekají. Na rodičích v tomto období je, aby nastavili správný poměr mezi zodpovědnou přípravou, ale také odpočinkem a relaxací. „Dospělí jsou tu od toho, aby aktivně pomáhali. Je také na nich, aby zvládli vlastní stres, protože ho mohou lehce přenést na děti,“ říká dětský psycholog Václav Mertin v rozhovoru pro Deník. ...

Zdroj: Deník - https://denik.cz
04:14:11 | 25.02.2024Zpravodajství TřebíčDnes.cz

Na letošní opravy silnic využije Kraj Vysočina opět peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury

Do konce února předloží Kraj Vysočina prostřednictvím Krajské správy a údržby silnic Vysočiny žádost o financování vybraných stavebních akcí ze Státního fondu dopravní infrastruktury. "Pro letošní rok počítá kraj s částkou 357 milionů korun, dalších ...

Starfish Prime: Američané v roce 1962 odpálili atomovku ve výši 400 kilometrů nad povrchem

Dne 9. července 1962 se odehrála jedna z nejvýznamnějších událostí v historii jaderných zkoušek. Americká raketa Thor, nesoucí hlavici o síle zhruba 1 ...

V komerčních chovech slepic na Třebíčsku byla objevena dvě nová ohniska ptačí chřipky

V České republice byla včera potvrzena dvě nová ohniska vysoce patogenní ptačí chřipky v komerčních chovech drůbeže. Jedná se o dvě hospodářství chova ...

Pro jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodá letos nové palivo společnost Westinghouse

Už na konci letošního roku by měla do Dukovan dorazit první dodávka palivových souborů společnosti Westinghouse. Plánované dodávky pro Temelín budou n ...

Jak vycházejí jarní prázdniny v roce 2024? Podívejte se na přehled

Jarní prázdniny jsou období, kdy si žáci a studenti mohou odpočinout od školních povinností. V roce 2024 proběhnou v období od 5. února do 17. března ...Neděle 25.2.2024
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes