TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

VIDEO: Kožichovice mají zcela nový obecní úřad, čeká ho slavnostní otevření

6. 6. 2023 | Zcela novou budovou obecního úřadu se mohou pochlubit v Kožichovicích na Třebíčsku. Postavili ji na místě zchátralého rodinného domu přímo naproti někdejší radnici. „Do nové budovy jsme přestěhovali i obecní knihovnu o 2800 svazcích. Je tu také hobby místnost, kde budou například moci cvičit ženy jógu či maminky s dětmi, a dva byty. Ty jsou zatím prázdné, máme je jako zálohu pro případ potřeby,“ vysvětlil kožichovický starosta Otakar Maštera. ...

Autobus, nebo vlak? Deník vyzkoušel, co je lepší pro cestu z Boroviny do Třebíče

6. 6. 2023 | /TEST DENÍKU, VIDEO/  Na průtahu Třebíčí se pracuje, kolony se táhnou stovky metrů. Zvláště směrem do Boroviny, západní části města. Je tedy na zváženou, zda pro příjezd do Třebíče od západu nenechat auto právě v Borovině a dále využít městského autobusu či vlaku. Deník vyzkoušel obě možnosti.

Mezi Budišovem a Rudíkovem: SÚRAO chystá geologický průzkum pro výběr úložiště

5. 6. 2023 | Geologický průzkum pro výběr úložiště radioaktivního odpadu plánuje na dvou místech na Vysočině uskutečnit Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o lokalitu Hrádek na pomezí Jihlavska a Pelhřimovska a prostor mezi Budišovem a Rudíkovem na Třebíčsku.

Lepší cestování mezi Třebíčí a Prahou: přibyde nová autobusová linka

5. 6. 2023 | Více možností cestování mezi Třebíčí a Prahou nabídne přes léto nová autobusová linka. Jezdit začne už na konci týdne.

Otevřít náměstí autům a ulevit tak dopravě? Podle vedení Třebíče by to nepomohlo

5. 6. 2023 | Kvůli stavebním pracím na průtahu městem se tvoří dlouhé kolony. Někteří lidé v Třebíči proto volají po zprůjezdnění Karlova náměstí. Prý by to dopravním zácpám ulehčilo. Radnice tento názor ale odmítá.

Střet dvou motorkářů u obce na Třebíčsku. Jeden z nich byl převezen do nemocnice

4. 6. 2023 | K dopravní nehodě dvou motocyklistů vyjížděli v pátek 2. června jednotky Integrovaného záchranného systému. Po páté hodině večer se na silnici v katastru obce Štěměchy bočně střetl osmačtyřicetiletý řidič motocyklu Kawasaki s protijedoucím motorkářem značky BMW. 

Dvouměsíční výluka mezi Moravskými Budějovicemi a Znojmem začíná v pondělí

4. 6. 2023 | Autobusy nahradí vlaky po dobu téměř dvou měsíců mezi Moravskými Budějovicemi a Znojmem. Výluka na železniční trati začne v pondělí 5. června dvacet minut před osmou hodinou ranní. Skončit by měla v pondělí 24. července.

Ředitelka městské policie v Třebíči: Kamery brzy vyhodnotí důležité poznatky

4. 6. 2023 | Technologie se vyvíjejí mílovými kroky. To, co bylo moderní před několika měsíci, bude za rok zastaralé. Platí to i o kamerových systémech, které používají třeba městští policisté. „Blízko je doba, kdy se systém po zjištění, že pachatel měl na sobě červenou bundu, automaticky zaměří na všechny muže v červené bundě v dané lokalitě,“ vysvětluje ředitelka Městské policie Třebíč Lucie Šerková.

Začala nejnáročnější odstávka v Dukovanech. První blok už nedodává elektřinu

3. 6. 2023 | Energetici Jaderné elektrárny Dukovany v pátek druhého června plánovaně odstavili první výrobní blok. Po třetí hodině odpolední tak přestal po více než 420 dnech dodávat bezemisní elektrickou energii do sítě. Na pracovníky nyní čeká výměna části paliva, pravidelná kontrola a modernizace zařízení. V červenci současně na dobu tří týdnů odstaví i druhý výrobní blok. Odstávky bloků se odběratelů nijak nedotkne. ...

Vysočina na Tchaj-wanu: středoškoláci hltali asijské technologie i kulturu

2. 6. 2023 | Tchaj-wan navštívili letos na jaře středoškoláci z Vysočiny. Poznávali tam nejmodernější technologii i kulturu. Studijní cestu na ostrovní stát u jihovýchodního pobřeží Číny uspořádal Kraj Vysočina.

Na parkovací dům u nemocnice dá Třebíč méně peněz

2. 6. 2023 | Už jen několik měsíců chybí do zahájení stavby parkovacího domu u třebíčské nemocnice. Ta patří Kraji Vysočina, který postaví také tuto čtyřpodlažní budovu. „Stavět se bude dvacet měsíců. V těsné blízkosti nemocnice vyroste čtyřpodlažní objekt pro 218 aut s komerčními jednotkami v přízemí. Odhadované náklady jsou 180 milionů korun,“ sdělil hejtman Vítězslav Schrek s tím, že práce začnou letos v říjnu. ...

Podívejte se: Kuna jako filmová hvězda, nedaleko Třebíče ji přilákala fotopast

2. 6. 2023 | Zajímavé záběry natočila tento týden fotopast umístěná v lese u Číchova na Třebíčsku. Na videu se objevila kuna, která zřejmě toužila stát se aspoň na chvíli filmovou hvězdou.

Rozlučkový vlak: v Moravských Budějovicích naposledy uvidí mechanická návěstidla

2. 6. 2023 | Unikátní zážitek nabízí na sobotu organizátoři na železniční trati do Jemnice. Účastníci si budou moci při rozlučkové jízdě naposledy prohlédnout v akci mechanická návěstidla.

Znáte opravdu Třebíč? Vychází hra, která dá zabrat i skutečným patriotům

2. 6. 2023 | Poznáte konkrétní místo ve svém městě podle fotografie? Odpověď se zdá být zcela jasnou, tak jednoduché to ale není. Ukazuje to neobvyklá hra City Hunter, kterou vymyslel programátor Dominik Jašek pro Třebíč a Brno. „Jejím principem je co nejpřesněji a nejrychleji určit místo na mapě na základě fotografie,“ vysvětlil Jašek.

Kamery na Vysočině: v Třebíči je za poslední rok využili pětsetkrát

2. 6. 2023 | Kamerové systémy v současnosti využívají všechna velká města na Vysočině. Jihlava má v ulicích rozmístěno přes 174 těchto "hlídačů" pořádku. Ve Žďáře nad Sázavou dokonce kamery pomohly odhalit pachatele vraždy taxikáře. Kamer už je ale moc, míní někteří lidé.

Třebíč vyhlásí výběrové řízení na most v Poušově, jedná se i o mostu na Polance

2. 6. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Most v třebíčském Poušově už čtyři měsíce slouží jen pěším a cyklistům. Byl v natolik špatném stavu, že ho město muselo nechat pro auta uzavřít. Nyní se schyluje k jeho výměně. Ta čeká i jeho „bratříčka“ na Polance. V jeho případě už je známé i to, jak bude obnovená spojnice k plovárně vypadat.

Riziko nákazy lymskou borreliózou je v okolí Třebíče velké, varuje mapa

1. 6. 2023 | Nejvyšší možné riziko nákazy lymskou borreliózou je v okrajových částech Třebíče. Ukazuje to nová aplikace Klíšťapka. Na jednom metru čtverečním jsou v kritických lokalitách dvě až tři klíšťata. Právě v červnu je jejich aktivita na maximu, poté počet populace klesá.

Škody za stovky milionů: kamiony s kůrovcovým dřevem likvidují silnice Třebíčska

1. 6. 2023 | Utržené krajnice, díry v asfaltu, rozpadají se mosty. Takové škody napáchal na silnicích Vysočiny kůrovec. Respektive kamiony, které kůrovcové dřevo převážejí. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny mluví o škodách za dvě stě padesát milionů korun.

Ať se na stavbách pracuje na dvě směny, žádají Třebíčané. To nejde, říká radnice

1. 6. 2023 | Pokud se Třebíčané chtějí ráno dostat včas do práce, raději si dávají dostatečnou časovou rezervu. Důvodem jsou rozsáhlé stavební práce na průtahu městem, kvůli nimž se v centru tvoří stovky metrů dlouhé dopravní zácpy. Někteří lidé v Třebíči si myslí, že práce na dopravní tepně by mohly postupovat rychleji. S tím souhlasí i opozice, starosta to ale odmítá.

VIDEO: Pryč s tabákem! Lidé v Třebíči vyrazili za čistým vzduchem

31. 5. 2023 | Vystoupat do 480 metrů nad mořem, to pro mnohé není jen tak – zvlášť když si pak ještě mají nechat změřit hladinu cukru v krvi, krevní tlak a cholesterol.

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
18:14:02 | 06.06.2023Zpravodajství TřebíčDnes.cz

Česká ekonomika balancuje na hraně, hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval

Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval. Pokračoval reálný propad spotřeby domácností a nižší byla i tvorba zásob. Na druhé straně sílila zahraniční poptávka, což se projevilo silným růstem hrubé přidané hodnoty ve zpracovatelském průmyslu. ...

Čtvrtina obyvatel Česka je závislá na tabáku, mladé častěji lákají alternativy

V populaci České republiky bylo v roce 2022 celkem 24,4 % kuřáků různých druhů tabákových výrobků. Významně přibývá uživatelů elektronických cigaret a ...

Na Vysočině se orlům daří vyvést mladé také díky ohleduplnosti lesníků

Kroužkování mláďat orlů mořských hnízdících v lesích na Vysočině dokončí v tomto týdnu ornitologové. Lesníci kvůli hnízdění chráněných druhů ptáků ome ...

ČOI: Vánoční řetěz s LED diodami může způsobit úraz elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je výrobek, který může znamenat pro spotřebitele vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Jedná ...

Vodní ráj v Jihlavě se připravuje na start nové sezony

Bazény Vodního ráje na ulici Romana Havelky zatím zůstávají suché. Voda z nich musela být vypuštěna nejen kvůli pravidelné údržbě, ale také kvůli opra ...Úterý 6.6.2023
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes