TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » iVysočina - Třebíčsko

Z regionu

iVysočina - Třebíčsko Zdroj: iVysočina - Třebíčsko |

Nastávající maminky mají nejlepší péči

16. 2. 2024 | Nemocnice Třebíč se výrazně zaměřuje na poskytování prvotřídní péče nastávajícím maminkám. Díky moderním technologiím a odbornosti svého personálu nabízí nemocnice komplexní péči, která je zárukou nejen pro zdraví a bezpečnost těhotných žen, ale také pro optimální vývoj jejich nenarozených dětí.

24.2 je Den sester v třebíčské nemocnici

13. 2. 2024 | Třebíčská nemocnice zve na den sester, který se bude konat 24. února.

Tradiční masopust veselí v Novém Veselí

12. 2. 2024 | V sobotu 3. února bylo v ulicích městyse Nové Veselí opět veselo. Tradičně se tu sešli nadšenci, kteří se oblékají do masopustních kostýmů, aby tak dodržovali dlouholetou tradici masopustních průvodů.

EIA souhlas otevírá cestu třebíčskému obchvatu

9. 2. 2024 | Stavba obchvatu Třebíče, dlouho očekávaný a klíčový projekt pro město, dosáhla významného milníku získáním nejdůležitějšího souhlasu v procesu posuzování vlivu na životní prostředí.

Monitoring nebezpečné skládky Okříšky nepodceňují

6. 2. 2024 | Okříšky se aktivně podílejí na monitoringu a analýze nebezpečné skládky, která v minulosti mohla ohrozit místní zdroje pitné vody. Skládka se nachází na zalesněném kopci mezi Zašovicemi a Okříškami.

Okříšky se zabývají zelenou a komunitní energetikou

6. 2. 2024 | Ve stínu rostoucího zájmu o udržitelnou energetiku připravují i Okříšky, zásadní krok směřující k rozvoji komunitní energetiky a využití energie z vlastních zdrojů.

Umělecká harmonie v srdci Jemnice

2. 2. 2024 | Základní umělecké školy nabízejí dětem řadu výhod a přínosů, které přesahují běžné vzdělávání. Současná Základní umělecká škola v Jemnici je moderní vzdělávací institucí, která v roce 2023 oslavila kulaté 50 výročí od svého založení. Jemnická základní umělecká škola je pobočkou Základní umělecké školy Moravské Budějovice, které byla založena už roku 1928.

Václavské náměstí Třebíči čekají změny

29. 1. 2024 | Václavské náměstí v Třebíči se chystá projít proměnou, která obnoví jeho lesk a zároveň jej přizpůsobí potřebám současné doby. Před osmi lety byl kruhový objezd jen prvním krokem v regeneraci náměstí. Nyní je na řadě druhá etapa, která se zaměřuje na komplexní renovaci.

Důležitost trvalého pohybu je vysoká

29. 1. 2024 | Trvalý pobyt, téma, které trapí nejen ne jedno město či obec. Trvalým bydlištěm je místo, kde osoba má svůj stálý domov, tedy místo, kam se obvykle vrací po skončení svých pracovních, studijních či jiných povinností nebo cest.

Příběhy vyryté v kameni

26. 1. 2024 | Okříšky vzdávají poctu svým ztraceným občanům prostřednictvím Kamenů zmizelých v pátek 26. ledna v 10:30 hod. na ploše u hlavní křižovatky, na místě, kde rodina Wachtlových žila a provozovala obchod.

Sbírka pro malého Nikolase

18. 1. 2024 | Malý Niky Ježko se od narození potýká s řadou zdravotních výzev, včetně dětské mozkové obrny a epilepsie. Každý den čelí novým výzvám s úsměvem na tváři. Finanční břemeno, které rodina nese je veliké, a proto se jemničtí skauti rozhodli rodině pomoci a vyhlásili veřejnou sbírku.

Jemnice odhalila desku indologů

17. 1. 2024 | Dne 12. ledna 2024 se v Jemnici odehrál významný moment. Na místní základní škole byla s velkou slávou odhalena pamětní deska dvěma významným indologům, Vincenci Lesnému a Karlu Wernerovi, kteří zde strávili své dětství.

Srdce diagnostiky v nemocnici Třebíč

4. 1. 2024 | Centrální laboratoř Nemocnice Třebíč nabízí širokou škálu laboratorních služeb, včetně klinické biochemie, lékařské mikrobiologie a hematologie. Toto rozmanité spektrum služeb zvyšuje kvalitu a efektivitu diagnostiky, což je klíčové pro poskytování komplexní péče pacientům.

Třebíčská spánková laboratoř pomáhá spát

4. 1. 2024 | Spánková laboratoř Třebíčské nemocnice je významným místem pro léčbu syndromu spánkové apnoe. Spánková apnoe je zástava dýchání během spánku déle než na 10 sekund. Prvotním impulsem vyšetření bývá nejčastěji nespokojenost ložnicového partnera s hlasitým chrápáním.

Třebíč investuje do budoucnosti

3. 1. 2024 | Třebíč, město známé svými historickými památkami, se postupně proměňuje v atraktivní místo. Její strategická poloha v srdci Moravy a dobrá dopravní dostupnost přitahuje mnoho návštěvníků. Ambiciózní investiční projekty mění město na příjemnější místo pro život.

Nové komunikační zařízení sestra-pacient

3. 1. 2024 | V roce 2023 byl v Nemocnici Třebíč zmodernizován již druhý pavilon v řadě v případě dorozumívacího systému sestra – pacient. Nyní plně modernizované zařízení v budově M1 využívají oddělení infekční, kožní a plicní. Nový systém bezdrátové signalizace sestra-pacient, který Nemocnice Třebíč implementovala zlepšuje bezpečnost pacientů. Tento systém umožňuje personálu rychleji reagovat na potřeby pacientů a zvyšuje celkový komfort. ...

Skvostné dědictví v Jemnici

2. 1. 2024 | Kostel sv. Jakuba v Jemnici vyniká svým architektonickým stylem, který reflektuje různé historické vlivy. Jeho presbytář, zdobený síťovou žebrovou klenbou a nástěnnými malbami, představuje významné umělecké dílo.

Nová pamětní deska bude zdobit Jemnickou školu

2. 1. 2024 | V Jemnici vzniká nová pamětní deska, která bude umístěna na budově školy. Zobrazeni na ni budou dva významní obyvatele královského města.

Expanze bytové výstavby v Okříškách

30. 12. 2023 | V Okříškách se rozvíjí nové bytové projekty. Městys se neomezuje jen na tradiční rodinné domy, ale zahrnuje i rekonstrukce. Bývalou halu ve Staré osadě by rádi přestavěli na bytový dům.

Osvěžující rozptýlení pro malé bojovníky

29. 12. 2023 | Dětské oddělení třebíčské nemocnice zajišťuje rozsáhlou péči pro pacienty od narození do 19 let. Zahrnuje nejen interní lékařství, ale i specializované obory jako chirurgii, ortopedii, urologii, ORL a další. Tento přístup zajišťuje, že každý pacient dostane přesně takovou péči, jakou potřebuje.

Zdroj: iVysočina - Třebíčsko - i-vysocina.cz
08:13:23 | 29.02.2024Zpravodajství TřebíčDnes.cz

Na Třebíčsku byla potvrzena ptačí chřipka v geneticky cenném chovu nosnic

V rámci ohniska ptačí chřipky v komerčním chovu drůbeže společnosti Líheň Studenec ve Vanči na Třebíčsku v Kraji Vysočina byla nákaza potvrzena také v hale s 13 000 nosnic, z nichž část se řadí do takzvaného genetického zdroje. Ptačí chřipku H5N1 ...

Tři miliony klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny čeká letos výměna kartičky pojištěnce

V dubnu 2024 spouští VZP velkou výměnu průkazů pojištěnce. Nový průkaz s platností na dalších 10 let obdrží pojištěnci, kterým v letošním roce vyprší ...

Policie objasnila sérii vloupání do čerpacích stanic, pět osob skončilo ve vazbě

JIHLAVSKO - Velkého úspěchu dosáhli jihlavští kriminalisté, kterým se podařilo objasnit sérii jedenácti vloupání do čerpacích stanic. Za krádežemi sto ...

Na letošní opravy silnic využije Kraj Vysočina opět peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury

Do konce února předloží Kraj Vysočina prostřednictvím Krajské správy a údržby silnic Vysočiny žádost o financování vybraných stavebních akcí ze Státní ...

Starfish Prime: Američané v roce 1962 odpálili atomovku ve výši 400 kilometrů nad povrchem

Dne 9. července 1962 se odehrála jedna z nejvýznamnějších událostí v historii jaderných zkoušek. Americká raketa Thor, nesoucí hlavici o síle zhruba 1 ...Čtvrtek 29.2.2024
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes