TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Třebíč a Kraj Vysočina

VIDEO: Další kameny zmizelých připomínají někdejší židovské obyvatele Třebíče

22. 5. 2022 | Edita Adlerová, rodiny Schwarzovy, Subakovy a Löwyovy. Tato jména stojí na nových jedenácti „kamenech zmizelých“. Připomínají dřívější židovské obyvatele Třebíče a město je umístilo před jejich někdejší domy.

Mezi Trnavou a Rudíkovem se propadla silnice. Jezdí se jedním pruhem

20. 5. 2022 | /FOTO/ Mezi Trnavou a Rudíkovem naproti odbočce na Nárameč se ve čtvrtek propadla krajnice. ,,Kvůli propadu musel být uzavřen jeden jízdní pruh,“ sdělila Eva Neuwirthová z odboru sekretariátu hejtmana.

Vysočina netěží štěrkopísek. Škodí to firmám i životnímu prostředí

19. 5. 2022 | Na Vysočině je několik nalezišť štěrkopísku. Nikdo ho však netěží. Stavební firmy, betonárny, výrobci prefabrikátů i další odběratelé jsou závislí na dovozu z okolních krajů. Na rozdíl od Vysočiny přitom mají zhruba desítku aktivních pískoven.

V Horním Újezdě musí opravit zchátralou vodní nádrž, začne se v říjnu

19. 5. 2022 | Skoro padesát let starou vodní nádrž musí v obci opravit. Obnovy se také dočká okolí v její blízkosti.

Po krevní plazmě je v transfuzní stanicí v Třebíči poptávka hlavně v létě

18. 5. 2022 | Víc než třicet let chodí na odběr krve a krevní plazmy Marcel Svoboda z Třebíče. Lidí jako on je málo a je po nich v transfuzních stanicích na Vysočině poptávka. Krve a hlavně krevní plazmy je nedostatek. 

Zdroj: trebicsky.denik.cz | Další zprávy »
22:17:03 | 22.05.2022

Cizinci ukradli dřeva za více než 700 tisíc korun

22. 5. 2022 | Policie z Vysočiny obvinila trojici cizinců z krádeže dřeva za více než 700.000 korun. Organizátor skupiny skončil ve vazbě.

Jihlava usilovně pracuje na změně systému parkování

22. 5. 2022 | Jihlava chce kvůli narůstajícímu počtu aut v ulicích od jara příštího roku změnit systém parkování ve městě tak, aby zvýhodnil rezidenty.

Na Vysočině začínají do kempů znovu jezdit školy

22. 5. 2022 | Do kempů na Vysočině už jezdí lidé, často s karavany. Po dvouletém výpadku způsobeném koronavirovou epidemií si před letními prázdninami začaly znovu domlouvat pobyty v přírodě i školy.

Hasiči se zlobí: Paličií, špatně po pálení hasíte ohniště!

21. 5. 2022 | Krajští profesionální hasiči se zlobí na paliče klestí v lesích po celé Vysočině. Jen za minulý čtvrtek  musely jednotky zasahovat kvůli nedbalosti lidí u celkem 24 událostí.

Bezdomovci se stahují do jihlavského City Parku

20. 5. 2022 | Na „nepřizpůsobivé občany“ v nákupním centru City Park si často na sociálních sítích stěžují někteří obyvatelé Jihlavy. Vadí jim především bezdomovci pijící alkohol a obtěžující nakupující.

Zdroj: novinkyvysocina.cz | Další zprávy »
22:17:03 | 22.05.2022

SLEDUJTE TŘEBÍČSKÝ MAGAZÍN! Březnové vydání nejen o opravě náměstí

10. 4. 2022 | Od března vysílá TV i-Vysočina.CZ nově městský magazín z Třebíče. Sledovat jej můžete každý čtvrtek od 18 hodin ve vysílání jediné plnoformátové regionální televize na Vysočině. Březnové vydání informuje o čištění ulic v Třebíči, opravě náměstí a také o tom, jak město pomáhá válkou postižené Ukrajině. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ TŘEBÍČSKÉHO MAGAZÍNU.

ČEZ spustil výběrové řízení na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

ČEZ spustil výběrové řízení na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

17. 3. 2022 | Dnes ČEZ, respektive jeho stoprocentní dceřiná společnost Elektrárna Dukovany II, zahájil výběrové řízení na dodavatele stavby nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany. Ministerstvo průmyslu a obchodu udělilo k tomuto kroku souhlas poté, co bezpečnostní složky posoudily dokumenty z předchozí fáze, tedy zapracování bezpečnostních požadavků do poptávkové dokumentace, a ukončily bezpečnostní posouzení všech tří uchazečů. Těmi jsou americký Westinghouse, francouzská EdF a korejská ...

Řemeslnický jarmark v Centru tradiční lidové kultury

Řemeslnický jarmark v Centru tradiční lidové kultury

20. 9. 2020 | Muzeum Vysočiny Třebíč zve všechny příznivce tradiční lidové kultury na Řemeslnický jarmark. Ten se uskuteční v sobotu 19. září 2020 od 10 do 16 hodin v Centru tradiční lidové kultury na ul. Cyrilometodějská 48/4 v Třebíči. Celý program zpříjemní hrou na akordeon Petr Gross z Přibyslavic a návštěvníci také budou moci podpořit spolek Vrátka koupí drobného občerstvení.

Začíná rekonstrukce výpravní budovy v Třebíči. Hotovo bude za rok

Začíná rekonstrukce výpravní budovy v Třebíči. Hotovo bude za rok

18. 2. 2020 | Správa železnic zahájila kompletní rekonstrukci výpravní budovy ve stanici Třebíč. Práce potrvají do února příštího roku, zahrnují jak úpravy obvodového pláště objektu včetně fasády se zateplením, tak i modernizaci interiéru spojenou s jeho dispozičními změnami. Celkové investiční náklady stavby dosahují 27,5 milionu korun. 

Opilého muže policisté zajistili

Opilého muže policisté zajistili

3. 2. 2020 | V úterý 17. prosince byli policisté po desáté hodině večer přivoláni do Želetavy, kde dle přijatého oznámení v ubytovacím zařízení ohrožoval svoji známou opilý muž. Žena se před ním zamkla na pokoji a vyčkala příjezdu hlídky. Policisté opilého muže po příjezdu na místo zajistili. Jednalo se o šestatřicetiletého cizince, kterému při dechové zkoušce naměřili hodnotu 3,36 promile alkoholu. Na základě šetření policisté zjistili, že muž ženu slovně napadl a vyhrožoval jí, přičemž jeho agres ...

Zdroj: i-vysocina.cz | Další zprávy »
22:17:04 | 22.05.2022

Použil stavebnici Merkur. Patnáctiletý chlapec opravil barokní hodinový stroj, na který léta nikdo nesáhl

Použil stavebnici Merkur. Patnáctiletý chlapec opravil barokní hodinový stroj, na který léta nikdo nesáhl

5. 5. 2022 | Ačkoliv chodí teprve do deváté třídy, podařilo se mu něco, co nikdo nezvládl za posledních sto let. Opravil totiž barokní hodinový stroj v jihlavském kostele sv. Ignáce a s pomocí kamarádů ho i ozvučil. Jihlavané tak dnes mohou znovu poslouchat odbíjení hodin, které se městem neslo naposledy před několika generacemi.

Sdílet budeme i veselé chvilky z toalety. Komentář Štěpána Chába

Sdílet budeme i veselé chvilky z toalety. Komentář Štěpána Chába

26. 4. 2022 | Tak krize bydlení vyřešena. Liberec, Pardubice, Jihlava i okraj Prahy. První vlaštovky socialisticky uvědomělého řešení problémů. Nejsou byty a stavět se kvůli upadající ekonomice i kvůli byrokratickým překážkám nebudou? No tak nasadíme ozkoušený kalibr. Sdílené bydlení. Dřív se tomu nemoderně říkalo koldomy, tedy kolektivní domy. Ušetří to výdaje jak developerovi, tak i nájemníkovi. No, neberte to. ...

Loď z 85 tisíc mincí, kterou stěhovali vysokozdvižnou plošinou. Muzeum rekordů a kuriozit je otevřené

Loď z 85 tisíc mincí, kterou stěhovali vysokozdvižnou plošinou. Muzeum rekordů a kuriozit je otevřené

18. 4. 2022 | V Pelhřimově si na otevření nové turistické sezóny nachystali další rekord. Ve zdejším Muzeu rekordů a kuriozit totiž právě teď můžete zhlédnout repliku válečné lodi Bismarck vytvořenou z 85 302 vyřazených mincí. Stavba tohoto bitevního kolosu zabrala jejímu autorovi, kterým je modelář Marek Šátka z Chomutova, celých 15 měsíců.

Ztracený Kopta a zelená vlna semaforů

Ztracený Kopta a zelená vlna semaforů

18. 3. 2022 | Jihlavský Bus salon byl ve znamení unikátní zelené vlny pro zpožděné trolejbusy a autobusy i záhadného zmizení Václava Kopty ve zdejším podzemí. Co se v podzemí stalo, jaký vztah má známý hudebník a divadelní herec k autobusům, co se naučil a co všechno mu natáčení Bus salonu přineslo, prozradí následující řádky.

Luděk Ševčík: Většími klauny by nemohli být, ani kdyby vypouštěli ze zadku bubliny. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Většími klauny by nemohli být, ani kdyby vypouštěli ze zadku bubliny. Vaše dopisy

24. 2. 2022 | Jak se postavili naši politici k ukrajinské krizi? S bradou vztyčenou a ústy plnými odhodlání. Jak jinak. Na praktickou stránku všech provolání hledí? Zatím nehledí. Je potřeba vykřičet do světa svůj postoj, přísný a nekompromisní. Ale pak přijde praktická stránka věci. A nad tou se zamýšlí Luděk Ševčík.

Zdroj: krajskelisty.cz/vysocina/ | Další zprávy »
22:17:03 | 22.05.2022

Zdroj zpráv není momentálně dostupný.

V objektu armády v Kramolíně našlo dočasné ubytování 24 ukrajinských uprchlíků

20. 5. 2022 | Během dnešního dne bylo v objektu nabídnutém státem pro účely nouzového ubytování v katastru obce Kramolín ubytováno 24 ukrajinských uprchlíků ze skupiny zvláště zranitelných osob s nutností speciálního přístupu. Zázemí v Kramolíně s asistencí Správy uprchlických zařízení MV ČR a občanského sdružení Romodrom využije 24 osob, z toho 19 dětí. Prozatím není počítáno s dalším využitím kapacity tohoto objektu. ...

Zdroj: kr-vysocina.cz | Další zprávy »
22:17:03 | 22.05.2022

Pondělí 23.5.2022
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.