TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Odsouhlasili čtvrt milionu baseballistům

21. 4. 2019 | Třebíč – Baseballisté z týmu Třebíč Nuclears pořádají v prvním prázdninovém týdnu Mistrovství Evropy žáků do 12 let.

V Demlově ulici začnou přestavovat nákupní centrum. Omezí to parkování

21. 4. 2019 | Třebíč – Nákupní centrum v Demlově ulici v Třebíči začne stavební firma po letech odkladů rekonstruovat. Chystá se tam dělat nástavbu a přístavbu. Původně šlo o záměr společnosti Sofi Stav z Rudíkova, ta jej přeprodala firmě Asimo Stav z Brna.

Bazilika je chráněná proti požáru hasicími přístroji

20. 4. 2019 | Třebíč - Patří mezi největší kostely na Moravě, říká o bazilice svatého Prokopa v Třebíči zdejší bývalý starosta Pavel Heřman. V souvislosti s událostmi v Paříži, kdy tento týden vyhořela katedrála Notre-Dame, se mimoděk vkrádá myšlenka, jak je proti požáru zabezpečená právě třebíčská bazilika, která figuruje na prestižním seznamu UNESCO.  

Brigádníci obnovili pěšinu od Pilného rybníka ke koupališti

20. 4. 2019 | Okříšky – Rybník Pilný a koupaliště v Okříškách kdysi spojovala pěšina. Jenže postupem času zarostla křovím. Po víkendu je tomu jinak.

Lovecká hudba i střelnice. Přehlídka trofejí na zámku láká na atraktivní program

20. 4. 2019 | Náměšť nad Oslavou – Atraktivní program slibuje tradiční chovatelská přehlídka trofejí, která se uskuteční ve dnech 20. až 23. dubna v atraktivních prostorách Státního zámku Náměšť nad Oslavou. Pořádá ji město ve spolupráci s Okresním mysliveckým spolkem v Třebíči a státními lesy.  

Zahrádkáři pořádají výstavu jarních květin

19. 4. 2019 | Vladislav – Kam o Velikonocích? Na jarní výstavu květin do Vladislavi. Základní organizace Českého zahrádkářského svazu ve Vladislavi po roční přestávce opět pořádá výstavu jarních květin, především tulipánů, hyacintů, narcisů a dalších cibulovin.

Zaplavat si nebo mrknout na paroží. Velikonoce budou pestré

19. 4. 2019 | Třebíčsko - Kam o Velikonocích? Na Třebíčsku se nabízí návštěva zámků, bazénu i rodinného zábavního parku Labyrint či Ekotechnického centra Alternátor.  

Muži neplatí výživné. Dluh přesáhl sto tisíc korun

19. 4. 2019 | Třebíčsko – Ze zanedbání povinné výživy se musí zodpovídat padesátiletý muž z Moravskobudějovicka. Od začátku loňského roku si neplní vyživovací povinnost na svoje dvě dcery. Na dívky ve věku šestnáct a osmnáct let má měsíčně přispívat částkou přes šest tisíc korun a celkově tak dluží necelých sto tisíc korun.  

Tip Deníku: Velikonoční tvoření a hrkání

19. 4. 2019 | Třebíč - Velikonoční tvoření v podobě zdobení vajíček a vytváření velikonočních dekorací připravilo Muzeum Vysočiny v Třebíči. Akce se koná v sobotu 20. dubna, od 9 do 12 hodin. Ve dvou hodin odpoledne ve spolupráci s vodními skauty z Přístavu Žlutá ponorka projde průvod hrkaček a klepaček židovským městem.

Vytrvalostní běžec Štěpán Dvořák vyráží na přeběh České a Slovenské republiky

19. 4. 2019 | Třebíčsko - Na Velký pátek 19. dubna vyrazí na tisíc kilometrů dlouhou trasu Štěpán Dvořák, profesionální hasič z Jaderné elektrárny Dukovany. Trasu si naplánoval napříč Slovenskou a Českou republikou od východu na západ. Poběží nonstop jen s krátkými hodinovými přestávkami na spánek. Do cíle by měl podle plánu doběhnout za osm dnů a nocí, tedy 27. dubna.

Kraj Vysočina prodává rozsáhlý areál bývalé střední školy v Třebíči

18. 4. 2019 | Třebíč - Areál bývalé střední školy v Demlově ulici v Třebíči je na prodej za 16 milionů korun.

Hlediště v bývalém kině Moravia je již minulostí. Podívejte se

18. 4. 2019 | Třebíč /VIDEO/ - Budova bývalého kina Moravia se před očima mění na komunitní centrum. Vnitřní prostory doznaly značných změn. Budoucí návštěvníci už v hlavním sále nenajdou hlediště, ale dvě patra s multifunkčním sálem a kancelářemi.

Králem jaderné maturity je student Edward Young

18. 4. 2019 | Dukovany /FOTO/ - Studenti třetího ročníku gymnázií úspěšně složili jadernou maturitu. Celkem 34 studentů přijelo do Jaderné elektrárny Dukovany na odbornou stáž. Na závěr čekala studenty závěrečná zkouška.

Pytle místo popelnic od května do září. Třebíč má novou vyhlášku

18. 4. 2019 | Třebíč /FOTO, ANKETA/ – Už žádné popelnice celoročně v ulicích Zámostí, které je památkově chráněno. Tuto část Třebíče, zapsanou na prestižním seznamu UNESCO, nebudou popelnice hyzdit vždy v období od 1. května do 30. září. Nařizuje to nová městská vyhláška, která obecně upravuje nakládání s odpadem v Třebíči. Vyhláška s účinností právě od 1. května nahradí starou, jež platila 12 let.

Po Velikonocích nastanou v Třebíči další dopravní komplikace

18. 4. 2019 | Třebíč – Ulice Račerovická je od počátku týdne zavřená. Silničáři tam už seškrábli povrch silnice a nahradí ho novou vrstvou. Uzavírka by tam měla skončit ve čtvrtek 18. dubna večer. Další uzavírky jsou na spadnutí. Nastanou hned po Velikonocích.

Cenu hejtmana získalo město Třebíč, průmyslovka a Třebíčské centrum

17. 4. 2019 | Třebíč - Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost získala v kategorii veřejný sektor třebíčská radnice.

Zámky, tvrz, secesní vily. Prodat je není jednoduché

17. 4. 2019 | Třebíč – Zatímco například po městských bytech o velikosti 2+1 za rozumnou cenu se v současnosti jen zapráší, ve výčtu nabízených nemovitosti k prodeji jsou i ty z opačného spektra. Jak lehké či složité je prodat historicky cenné objekty?

Aktivní zálohy nacvičovaly ochranu náměšťského vojenského letiště

16. 4. 2019 | Náměšť nad Oslavou - Na letišti v Náměšti se sešli příslušníci aktivních záloh. Nacvičovali střelby, střežení a ochranu letiště i reakci na možné incidenty.

Školáky zasáhla zpráva o smrti slepeckého psa. Pro Ondru pořádají sbírku

16. 4. 2019 | Oslavice - Dětem ze Základní a mateřské školy Oslavice velmi učarovala přednáška nevidomého sportovce Ondřeje Zmeškala. Velice je zajímalo, jaké to je být nevidomý, ale také to, jak se Ondrovi sportuje a kde všude byl a co zažil.

Další stavební parcely prodá město Na Kopcích. V květnu

15. 4. 2019 | Třebíč – Třebíčská radnice chystá prodej dalších zasíťovaných pozemků v lokalitě Na Kopcích. Prodej se uskuteční v druhé polovině května formou aukce.

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
18:14:19 | 21.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Upravená dodávka převážela 13 běženců, z toho 3 děti

11.04.2019 | Krimi

Dnes v 9 hodin ráno zastavili policisté z mobilní jednotky Ředitelství služby cizinecké policie na 162. km dálnice D1 dodávku Mercedes s poznávací zna ...

Muž měl téměř čtyři promile alkoholu

09.04.2019 | Krimi

V neděli byli policisté v Náměšti nad Oslavou po páté hodině večer přivoláni k silnici zvané Stará cesta, kde dle přijatého oznámení nehybně ležel muž ...Neděle 21.4.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.