TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Na lov s mobilem v ruce? Myslivci z Vysočiny jsou proti

13. 7. 2020 | Po tom, co myslivec zvěř uloví, ji vyfotí a prostřednictvím mobilní aplikace ji pošle mysliveckému hospodáři. O takovýchto praktikách mluví novela mysliveckého zákona, kterou připravilo ministerstvo zemědělství a kterou schválila vláda. Své úlovky tak budou myslivci podle zmíněného ministerstva dokládat, díky elektronickému systému Evidence myslivosti, mnohem jednodušším způsobem.

Stropešín bude od pondělí zavřený

12. 7. 2020 | V rekreační oblasti poblíž Dalešické přehrady začne od pondělí 13. července výrazná uzavírka, a to ve Stropešíně. Nebude proto z Dalešic průjezdná trasa přes Stropešínský most.

Pozor na strážníky z Třebíče, minou jen výjimečně

12. 7. 2020 | Městští policisté z Třebíče mají na střelbu talent. Prokázali to v 15. ročníku střeleckých závodů O pohár starosty města Mikulov.

Jména po přezdívkách: v Brodě žijí Chytráčkovci, v Novém Městě zase Famfuláci

12. 7. 2020 | Holubáři, vejrové, šumfeláci. Mít nějakou tu přezdívku patřilo vždycky k místní historii, říká František Pometlo z Dvorku u Přibyslavi, když se vydal na cestu ve stopách starých písmáků, aby posbíral ty nejzajímavější přezdívky, kterými se naši předkové tak rádi škádlili. Některé vydržely v regionální historii až dodnes.

Díky nové věži lékaři zkrátí čekací lhůty na operace

12. 7. 2020 | Třebíčská nemocnice se chystá k nákupu nové laparoskopické věže. Přístroj bude umět – na rozdíl od toho starého a opotřebovaného – lépe a detailněji zobrazit operační pole.

Ohnisko nákazy utlumeno? Přibyl jenom jeden nakažený koronavirem

11. 7. 2020 | Ze 183 odebraných vzorků k testování na přítomnost koronaviru je pouze jeden pozitivní. Taková je podle Jiřího Kose z vedení krajské hygienické stanice v Jihlavě aktuální situace na Vysočině v sobotu 11. července odpoledne.  Všechny testované osoby mají nějaké spojení s Větrným Jeníkovem, kde se nákaza objevila minulý víkend.

Na Vysočinu tropy nepřijdou, ale už ani přívaly vody, vzkazují meteorologové

11. 7. 2020 | Předpověď počasí pro kraj Vysočina na sobotu 11.07. a neděli 12.07.2020 není podle meteorologů moc příznivá, co do výšky teplot ve srovnání s pátkem 10. července jsou rozdíly propastné. Tropický den nás na Vysočině v nejbližších dnech nečeká.  

Na Vysočině stále chybějí lékaři. Nejvíce zubaři a praktici

11. 7. 2020 | Vysočině stále chybějí lékaři. Z úřední desky krajského úřadu je patrné, že největší sháňka je po zubařích a prakticích.

Větší šance pro zatoulané mazlíčky. V Náměšti zřídili registr psů

10. 7. 2020 | V Náměšti se rozhodli na základě povinného čipování psů zřídit místní registr těchto zvířat. Mají na to novou vyhlášku, která je účinná od 1. července.

Přírodní jev způsobil, že teď piloti na letišti v Náměšti vidí jiné číslice

10. 7. 2020 | Na vojenském letišti u Náměšti nad Oslavou opravili a zdrsnili část ranveje, aby letadla přistávala bezpečně. Při té příležitosti udělali změnu, která tu nebyla desítky let. Přistávací dráhu přeznačili z číselné kombinace 31/13 na 30/12. Změnila se totiž poloha magnetického severu už tak výrazně, že bylo nutné zareagovat. Číslice pomáhají pilotům správně přistát.

Čapí hnízda pod dohledem. Lidé sčítají mláďata na Vysočině a tvoří mapu

10. 7. 2020 | Kdo má ve svém okolí čapí hnízdo, můžete se zapojit do projektu ornitologů. „Prosíme veřejnost, aby nám pomohla hnízda jednak zkontrolovat, ale také sečíst postávající mláďata,“ uvedl Jiří Šafránek z Moravského ornitologického spolku.

3Bobule i Joker z Londýna. Letní kina na Třebíčsku zvou na filmovou nálož

10. 7. 2020 | Americké hity i české filmy, dokumenty či novinky. To všechno nabídnou letní kina na Třebíčsku.  

Kočky potulující se v ulicích dráždí Jaroměřické. Lidé si stěžují na radnici

9. 7. 2020 | V posledních dnech si Jaroměřičani často na tamní radnici stěžují na toulavé kočky. Zvířata pobíhají hlavně v okolí Klášterní ulice. Nejradikálnějším a také nejdražším řešením je odchyt, ke kterému lze přikročit v krajním případě.

Rorýsí škola v Okříškách. Žáci sledují život ptáků pod střechou

9. 7. 2020 | Základní škola v Okříškách je už několik let zapojená do projektu Rorýsí škola, který organizuje Česká společnost ornitologická.

Čtyři obce na Jaroměřicku mají pitnou vodu z cisterny. Kvůli opravě přivaděče

9. 7. 2020 | U Příložan je nutné opravit část hlavního vodovodního přivaděče v místě tamního potoka. Proto lidem ve čtyřech vesnicích neteče pitná voda.

Společné dědictví i kulinářské tradice. Vyšla kniha o česko-rakouském příhraničí

8. 7. 2020 | O zajímavých místech, neobyčejných lidech, o krajině, muzeích a památkách v česko-rakouském příhraničí vypráví nová kniha, kterou vydalo Muzeum Vysočiny v Třebíči. Kniha s názvem Pod jedním nebem je k mání v pokladně muzea.

Lidí bez práce v kraji přibylo nejvíc na Jihlavsku

8. 7. 2020 | Na Vysočině je bez práce 10 588 lidí. Oproti květnu se nezaměstnanost v červnu nepatrně snížila z předchozích 3,08 procenta na 3,02 procenta. Nezaměstnanost v celém Česku nově vzrostla na 3,7 procenta.

Zahrádkáři po deštích bojují s plzáky. Pivem, slepicemi i jedem

8. 7. 2020 | Je to marný boj. Je jich spousta a lezou odevšad, stěžují si zahrádkáři na Vysočině. Po několika suchých letech by se mohli radovat, že prší. Jenže vydatné deště nebývalé svědčí slimákům. Hlavně těm odolným, plzákům španělským, kteří na české zahrady dorazili z jihu Evropy. Podle zahrádkářů spasou všechno - jahody, saláty, nevyhýbají se ani okrasným rostlinám.

Dukovanská jaderná elektrárna má už tři zaměstnance s koronavirem

8. 7. 2020 | U dalších dvou zaměstnanců dukovanské jaderné elektrárny testy potvrdily, že mají nákazu Covid-19. Jde tak o celkově tři případy. „Jedná se o členy stejné party, v níž se objevil minulý týden jeden nakažený člověk. Otestovali jsme víc než dvacet mužových spolupracovníků. Testy ovšem prokázaly nákazu jen u dvou, zbytek byl negativní,“ sdělil jihlavsky hygienik Jiří Kos. Zaměstnanci s koronavirem jsou celou dobu v karanténě. ...

Cena za skutek roku míří do Okříšek

8. 7. 2020 | Vítězkou krajské ankety Skutek roku se stala Romana Novotná z Okříšek. Za organizování Tříkrálové sbírky v městysi obdržela kovanou plastiku, diplom a šek na dvacet tisíc korun.  Cenu jí přijel předat krajský radní Martin Hyský. 

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
14:14:00 | 13.07.2020Jihlava zavádí od pondělí povinné roušky na radnici

Město Jihlava od pondělí 13. července znovu zavede povinnost nošení roušek při vstupu do budov úřadu. Přímo na magistrátu se sice onemocnění COVID-19 zatím neprojevilo, ale nemocná je jedna spolupracovnice města z komise pro občanské záležitosti. ...

Do konce roku propadne řidičský průkaz ještě 590 tisícům řidičů

11.07.2020 | Zpravodajství

Od začátku letošního roku si o výměnu řidičského průkazu dosud požádalo celkem 260 tisíc motoristů. Pro nový průkaz si tak přišlo 30 procent řidičů z ...

Mobilní operátor Vodafone vypne 3G sítě příští rok, někteří uživatele si budou muset vyměnit mobil

08.07.2020 | Zpravodajství

Kmitočty, na kterých funguje starší mobilní síť 3G, Vodafone uvolní pro modernější 4G LTE a 5G. Díky této změně bude možné využívat frekvence efektivn ...

Taxikáři při elektronických objednávkách už nemusí používat taxametry či střešní svítilny

01.07.2020 | Zpravodajství

Od července se srovnávají podmínky provozování běžných taxislužeb s těmi alternativními. Vedle klasických se svítilnou a taxametrem bude možné snadněj ...

Od 1. července bez roušek, protiepidemická opatření se zpřísní v některých částech Moravskoslezského kraje

29.06.2020 | Zpravodajství

Epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním covid-19 je z pohledu celé České republiky nadále stabilní, nicméně počet nakažených narůstá v exi ...

Ministerstvo zdravotnictví vybralo další Centra duševního zdraví, která doplní plánovanou pilotní síť

26.06.2020 | Zpravodajství

Ministerstvo zdravotnictví ČR vybralo v rámci Programu Podpory Center duševního zdraví dalších osm Center duševního zdraví, která doplní stávající síť ...

Zaměstnanci jihlavského supermarketu si odnášeli peníze i zboží, hrozí jim až pětileté vězení

26.06.2020 | Krimi

JIHLAVA - Kriminalistům oddělení hospodářské kriminality se tento týden podařilo rozkrýt skupinu osob podezřelých ze zpronevěry, které se obohacovaly ...

Pětina Čechů vnímá svou finanční situaci spíše tíživě a sotva vychází s penězi

26.06.2020 | Ekonomika, podnikání

Ministerstvo financí provedlo měření úrovně finanční gramotnosti dospělé populace. Sběr dat probíhal v lednu 2020 na reprezentativním vzorku 1003 lidí ...

Nehoda osobního vozu s nákladním na Třebíčsku si vyžádala jedno zranění

23.06.2020 | Krimi

K vážné dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla na komunikaci u obce Račice na Třebíčsku vyjela dnes 23. června před osmou hodinou ráno jednotka ...

Do krajských expozic Vysočiny celé prázdniny za dvacku

23.06.2020 | Z regionu

Rada Kraje Vysočina dnes schválila plošnou úpravu vstupného do všech svých stálých expozic a na výstavy ve svých sbírkotvorných organizacích. V období ...Pondělí 13.7.2020
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.