TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Přibyslavičtí fotbalisté pořádali zabijačkové hody. Podívejte se

4. 12. 2021 | Omamná vůně, pára stoupající nad velkými hrnci a fronta až za roh. Tak vypadaly tradiční předvánoční zabijačkové hody v Přibyslavicích na Třebíčsku. Jsou vyhlášené, lidé se na ně sjíždějí ze širokého okolí.

Výluka na trati Jihlava – Okříšky skončila, dělníci se vrátí v květnu

4. 12. 2021 | Vlaky na trati z Jihlavy do Okříšek na Třebíčsku už zase jezdí. První etapa rekonstrukce skončila.

Do nemocnice v Třebíči přijede pomáhat více vojáků. Nahradí nemocný personál

4. 12. 2021 | Situace ohledně covidu se v kraji zhoršuje, nemocnice potřebují vojáky. Podle informací z Krajské hygienické stanice je nejpostiženější Žďársko. 

Lepší než televize: v krmítkách na zimní Vysočině se odehrává akční podívaná

3. 12. 2021 | Já sypu ptákům každý den. Z krmítka to doslova mizí. Lítají tam sýkorky, vrabci, sem tam se objeví hrdličky, straka nebo kos. A měli jsme tu i strakapouda, to byla opravdu hezky barevná podívaná, říká Ludmila Stará z Novoměstska.

Mikuláše nezastaví ani koronavirus, vyrazí za dětmi i na Třebíčsku

3. 12. 2021 | Mikuláše si vzít nedáme, nese se Vysočinou. Podle mínění lidí se dá mikulášská nadílka s epidemickými zásadami snadno skloubit.

Děla na Vysočině už chrlí sníh. Pokud vydrží počasí, budou mít lyžaži zelenou

3. 12. 2021 | Když vyjde počasí, tak bude sjezdovka koncem týdne připravená, hlásí Pavel Havlíček ze Skiareálu Šacberk na Jihlavsku. „V noci ze čtvrtka na pátek jsme začali zasněžovat. Byl to první možný termín. Vypadá to zatím nadějně,“ dodává.

Pozor na peněženky při vánočních nákupech, varují policisté na Vysočině

3. 12. 2021 | Předvánoční nákupy jsou podle policie každoročně velkým lákadlem pro kapsáře. „Ti většinou vyhledávají místa, kde se pohybuje větší množství lidí a hlavně místa, kde mají možnost okamžitě a nepozorovaně zmizet ve větším davu,“ připomenul koordinátor prevence kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Martin Hron.

Lední medvědice Andrea Klementová: Říkali mi, že otužilci jsou blázni

3. 12. 2021 | /VIDEO/ Otužilecký Klub ledních medvědů Třebíč se stále rozrůstá. Když před jedenácti roky vznikl, měl šest členů. Nyní už jich je na padesát – přičemž jednou z nejmladších členek je osmnáctiletá Andrea Klementová. Tu otužování chytlo natolik, že se účastní i závodů v zimním plavání, v nichž slaví nebývalé úspěchy.

Voda na Třebíčsku zdraží o osm korun za kubík

2. 12. 2021 | Prakticky vše se zdražuje a voda není výjimkou. V obcích na Třebíčsku si lidé v příštím roce připlatí zhruba osm korun za krychlový metr. Zatímco nyní platí necelých 101 korun i s DPH, v roce 2022 to bude téměř 109 korun.

Aquapark Laguna v Třebíči příští rok zdraží: dospělý zaplatí o 20 korun navíc

2. 12. 2021 | /NOVÝ CENÍK/ Kdo si bude chtít příští rok v Třebíči zaplavat, ten bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Aquapark Laguna totiž zvyšuje vstupné. V případě jednotlivce o dvacet korun, v případě rodin až o osmdesát.

Vytoužené dárky třebíčských seniorů? Předplatné časopisu pro pány nebo cigarety

2. 12. 2021 | Před třebíčskou Pasáží stojí stromek ozdobený množstvím přání. Kdokoli si ho může vzít a vyplnit. Udělá tak radost starým lidem žijícím v třebíčských domovech pro seniory.

Kvůli neplodnosti žena zřejmě putovala až do St. Gilles v jižní Franci

2. 12. 2021 | /FOTO/ Součásti oděvu, pece, meče, keramika a mnoho dalšího. Archeologové na Karlově náměstí v Třebíči, které nyní zažívá rozsáhlou revitalizaci, mají doslova žně. S nejzajímavějšími dosavadními nálezy seznámil veřejnost Třebíčany šéf zdejšího výzkumu Aleš Hoch z Muzea Vysočiny Jihlava.

Děti Země proti novým Dukovanům. Nelíbí se jim ekologická výjimka

1. 12. 2021 | Aktivisté z ekologické organizace Děti Země vystoupili proti chystané výstavbě nového bloku v Jaderné elektrárně Dukovany. Odvolali se totiž proti výjimce Kraje Vysočina, který v polovině loňského roku zásah do biotopu v místě nové výstavby povolil.

Škatulata u policie: v Brodě, Jihlavě, Třebíči a Žďáru mají nové vedení

1. 12. 2021 | Generační obměnu ve čtyřech policejních územních odborech oznámilo Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina. Dotkne se Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Třebíče a Žďáru nad Sázavou. „V letošním roce zaznamenává Policie České republiky určitou generační obměnu bezpečnostního sboru. Odchody policistů, kteří mají odslouženo více než pětadvacet, třicet i čtyřicet a více let se nevyhnuly ani Krajskému ředitelství policie Kraje Vysočina,“ popsala situaci policejní mluvčí Dana Čírtková. ...

Průchod otevřený: v Třebíči opět projdete mezi Komenského a Karlovým náměstím

1. 12. 2021 | /FOTO/ Lidé v Třebíči ušetří nohy. Důležitá spojnice pro pěší, průchod mezi Komenského a Karlovým náměstím, dnes opět otevřel své brány. Ty se zavřely v září a průchod až do konce listopadu procházel rekonstrukcí.  

Lávka v Moravských Budějovicích posvítí při cestě do centra, podívejte se

1. 12. 2021 | Lidé v Moravských Budějovicích už nemusejí chodit stovky metrů navíc. Město nyní spravilo úsek pro pěší v Dolním parku, mezi Tovačovského sady a Havlíčkovou ulicí, který je důležitou spojnicí zejména pro děti ze Základní školy Havlíčkova a základní umělecké školy.

Zachránili rekordní počet zvířat. Letošní sezona byla v Pavlově nejnáročnější

30. 11. 2021 | Rekordní počet zvířat ubytovali letos v záchranné stanici v Pavlově. Statistické číslo překročilo magickou tisícovku a i když ještě měsíc do konce roku zbývá, už nyní je jasné, že rok 2021 bude co do počtu přijatých a zachráněných zvířat rekordní.

Hejtman: Lidé na Vysočině se chtějí testovat, chybí více laboratoří i laborantů

30. 11. 2021 | Zájem o testování roste. Na Vysočině jsou zapojené všechny laboratorní kapacity, pro větší testování chybí prostory i lidé.

Silnice na Vysočině jsou pod sněhem. Kdo nemusí, ať nevyjíždí, apeluje policie

30. 11. 2021 | /VIDEO/ Na hlavních tazích to ještě celkem jde, ale menší silničky, to je katastrofa. Klouže to na nich, nedá se tam jet víc než padesát, stěžuje si na sněhem zaváté komunikace Radka Dvořáková ze Žďáru nad Sázavou.Policejní i hasičská hlášení jí dávají za pravdu.

Svítící medvědi, veverky a lišky: advent v Třebíči září tisíci žárovičkami

30. 11. 2021 | /FOTO, VIDEO/ Hlava na hlavě, dopravní situace na pokraji kolapsu. Tak v těchto dnech v podvečer vypadá okolí třebíčského Hrádku, kam město umístilo největší část vánoční výzdoby. Ta se oproti loňsku značně rozrostla a řadu dalších svítících objektů najdeme po celém městě.

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
02:13:14 | 05.12.2021Zpravodajství TřebíčDnes.cz

Nemocnice zřizované Krajem Vysočina potřebují výpomoc lékařů a sester z terénu

Rekordní čísla nakažených v posledních dvou týdnech znamenají pro nemocnice zřizované Krajem Vysočina každodenní nárůst covid pozitivních pacientů, u kterých je nutná hospitalizace. K tomu se přidávají pozitivně testovaní zaměstnanci nemocnic i ...

Kraj Vysočina zaujal v letošní soutěži EGOVERNMENT THE BEST 2021 dvěma projekty v oblasti elektronizace veřejné správy

Portál územního plánování Kraje Vysočina a Softwarová řešení pro zvládnutí pandemie COVID-19 v Kraji Vysočina jsou dva projekty, které uspěly v letošn ...

České dráhy rozšíří služby pro rodiny na cestách

Národní dopravce v novém jízdním řádu 2022 rozšíří počet vlaků s dětským kinem na 108 spojů. Více vlaků nabídne také vozy s vyhrazenými místy pro cest ...

Zdravotní klauni slaví 20 let existence. Přinesli dnes symbolických 20 minut radosti lékařům a sestrám v 63 nemocnicích

Právě před 20 lety vznikla organizace, která umí prosvětlit náročnou atmosféru tuzemských nemocnic. Její Zdravotní klauni, kterých je nyní už 86, za 2 ...

V Kraji Vysočina začne od neděle 12. prosince platit nový železniční jízdní řád

V neděli 12. prosince 2021 začne platit nový železniční jízdní řád. Rozsah regionální dopravy Českých drah objednaný Krajem Vysočina zůstane na stejné ...Neděle 5.12.2021
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.