TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Silnice v Jackově letos neopraví. Zatím chybí dotace

25. 8. 2019 | Jackov – Integrovaná obec Moravských Budějovic, vesnice Jackov, se letos nedočká opravy místních komunikací. Moravskobudějovické radnici se totiž nepodařilo získat dotaci, akci proto musí odložit.

Boží muka se skví v nové kráse. Už nemají kříž z vodovodních trubek

25. 8. 2019 | Moravské Budějovice /FOTOGALERIE/ – Pěkně zrestaurovaná Boží muka mají od nynějška v ulici 1. Máje v Moravských Budějovicích. Dobrý kus práce na nich odvedl Zdeněk Kovařík z Chotěbudic - restaurátor, který je zároveň i soudní znalec se specializací restaurování kamene a souvisejících materiálů.  

Krátká nebo Pod Spravedlností? Název ulice je dlouhý, míní místní. Chtějí kratší

25. 8. 2019 | Moravské Budějovice – S peticí přišli na budějovickou radnici obyvatelé nově vznikající ulice rodinných domků, která už dostala název Pod Spravedlností. Žádají, aby se jmenovala jinak, navrhují název Krátká. Místo šestnácti písmen chtějí jen šest.   

Módní přehlídka pro auta? Hrotovice byly plné nablýskaných historických vozů

25. 8. 2019 | Hrotovice /FOTOGALERIE/ – Hrotovice se vrátily o víkendu do časů, kdy vše mělo svůj řád a eleganci. Na nádvoří místního zámku se konala módní přehlídka dobových modelů, především ale byla všude kolem vidět spousta motocyklů a historických automobilů.  

Spěšný vlak ze Znojma do Jihlavy bude bez přestupu v Okříškách

25. 8. 2019 | Třebíčsko - S novým jízdním řádem, který začne od poloviny prosince platit na železnici, se dočkají několika novinek cestující na trati 241 Znojmo – Okříšky. Přibudou spěšné vlaky mezi Znojmem a Jihlavou bez přestupu v Okříškách.

Hledá se nový správce městských nemovitostí

24. 8. 2019 | Třebíč – Třebíčská radnice shání správce městského bytového fondu, nebytových prostor a ubytovny v ulici Manž. Curieových. „Od roku 1994 tuto činnost smluvně vykonává společnost Jiřího Drašara. S tím, že smlouva obsahuje pouze inflační doložku. Po pětadvaceti letech se ovšem úplně změnily podmínky, proto společnost smlouvu vypověděla. Neznamená to, že by neměla zájem pokračovat ve stejném rozsahu, nicméně je nutné další smlouvu vysoutěžit,“ vysvětlil třebíčský starosta Pavel Pacal.   ...

Třebíčská pekárna Penamu zavře. Ne kvůli antimonopolnímu úřadu, tvrdí mluvčí

24. 8. 2019 | Třebíč – Celkem 140 zaměstnanců třebíčské pekárny společnosti Penam už ví, že poslední rohlíky v Třebíči upečou zřejmě koncem ledna příštího roku. Pekárna, která patří do holdingu Agrofert, totiž zavře.

Prezidentem České nukleární společnosti zůstává Daneš Burket

24. 8. 2019 | Třebíč - Prezidentem České nukleární společnosti (ČNS) zůstává Daneš Burket z Centra výzkumu Řež. Rozhodl o tom výbor společnosti na jednání 19. července v Praze.  

Šplhání i střelba. Veteráni v Březníku prověří zdatnost dětí během branného dne

24. 8. 2019 | Březník – Děti si vyzkouší, jaké to bylo, když jejich otcové v minulosti nastupovali na vojnu. Veteránský klub z Březníku na sobotu připravil dětský branný den. Příjem mladých branců začne v rekrutačním středisku u JZD ve dvě hodiny odpoledne.

Rostou! Ukázkový hřib vyrostl v lese u Předína

24. 8. 2019 | Třebíč – Rostou! Svým houbařským úlovkem se Deníku pochlubila Iveta Horká z Mikulovic u Třebíče. Krásný hřib nalezla v lese u Předína.  

Blíží se uzavírka na výpadovce na dálnici D1, úseku u Pocoucova

23. 8. 2019 | Třebíčsko - Připravovaná uzavírka na krajské silnici II/360 směrem na Velké Meziříčí je na spadnutí. Kraj Vysočina bude opravovat úsek silnice mezi Pocoucovem a křižovatkou se silnicí směrem na Nárameč.  

Hospoda i obchod jsou prázdné. Biskupice to chtějí změnit

23. 8. 2019 | Biskupice – V Biskupicích v červnu definitivně osiřela hospoda, teď v srpnu i prodejna smíšeného zboží. Pro obec o 260 obyvatelích je to nemilá situace. Proto shánějí nájemce uprázdněných obecních prostor, aby obě služby zůstaly zachované.  

Sobota bude v Jemnici patřit hasičům

23. 8. 2019 | Jemnice – Příznivci požárního sportu pojedou poměřit síly do Jemnice.

Krásný byl konec června, prázdniny byly horší, hlásí koupaliště

23. 8. 2019 | Třebíčsko – Správci veřejných koupališť na Třebíčsku pomalu bilancují letošní sezonu. Počasí se až tak nevydařilo v porovnání s loňskem, což zahýbalo s návštěvností. A přibyla jedna plovárna nová, biotop v Jemnici, který návštěvníky zaujal.

Sezona hub propukla. Pochlubte se svými úlovky, pošlete nám fotografie

22. 8. 2019 | Vysočina - Milovníci hub se dočkali. Zdá se, že konečně začínají ty pravé houbové žně. Tisíce lidí vyrážejí do lesů, aby naplnily košíky po okraj. Patříte mezi ně? Pošlete do redakce Deníku fotografie svých úlovků a pomozte vytvořit největší galerii hub v republice.

VIDEO: Armáda bude mít nové vrtulníky v roce 2023. Bitevní a přepravní

22. 8. 2019 | Náměšť nad Oslavou /FOTO, VIDEO/ – Česká armáda bude mít nové vrtulníky v roce 2023. Na vojenské letecké základně u Náměště nad Oslavou to ve čtvrtek 22. srpna oznámili premiér Andrej Babiš a ministr obrany Lubomír Metnar.

OBRAZEM: Zavlažovací vaky se osvědčují, městys pořizuje další

22. 8. 2019 | Okříšky - Zavlažovací vaky se v Okříškách osvědčily. Stromy, které už viditelně usychaly, se už po několika dnech zalévání z vaků zazelenaly a žijí. Městys má nyní 14 zavlažovacích vaků.

Lidské ostatky nejsou věci. V Budějovicích mají nový hřbitovní řád

22. 8. 2019 | Moravské Budějovice – V Budějovicích vstoupí 1. září tohoto roku v platnost nový řád veřejného pohřebiště. Kdo má pochované příbuzné na hřbitově v Budějovicích či v Jackově, měl by si dokument, jenž visí na úřední desce města, prostudovat. Jde o 16 stran informací, které se vztahují k otevírací době, manipulaci s lidskými ostatky, píše se v něm o obstarávání hrobů čestných občanů i o možných pokutách za protiprávní jednání. Řád odpovídá zákonu o pohřebnictví i dalším platným předpisům. ...

Děti se na táboře učí poznávání sebe sama

21. 8. 2019 | Nové Město na Moravě - V Petrovicích, místní části Nového Města na Moravě, v těchto dnech pořádá třebíčská organizace STŘED tábor pro děti potýkající se s nepříznivým osudem.

Radar bude v Náměšti týden sledovat, zda auta jezdí rychle a kdy

20. 8. 2019 | Náměšť nad Oslavou – Náměšťská radnice si zadala vypracování průzkumu, jak se chovají řidiči, kteří projíždějí tímto městem po průtahu, státní silnici I/23. Průzkum se uskuteční už v září a bude stát bezmála 18 tisíc korun. Důvod?  

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
02:14:20 | 26.08.2019ČOI zakázala nebezpečný vysoušeč vlasů, hrozí popálení nebo úraz elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila nabídku a prodej nebezpečného vysoušeče vlasů značky Sencor. Při laboratorních zkouškách došlo k roztavení plastového krytu vysoušeče a tím se odkryly živé části elektrického obvodu. Uživatel se tak může při ...

Kriminalisté dopadli pachatele sexuálního útoku na Třebíčsku

22.08.2019 | Krimi

Třebíčským kriminalistům se podařilo rychle dopadnout muže, který se o uplynulém víkendu dopustil v Třebíči sexuálního útoku vůči mladé ženě. Policejn ...

Finanční správa se zaměřila na kontrolu poskytovatelů ubytovacích služeb přes Airbnb

21.08.2019 | Ekonomika, podnikání

Finanční správa se v rámci kontrolní činnosti zaměřila v uplynulých měsících na subjekty, které poskytují ubytovací služby přes elektronickou platform ...Pondělí 26.8.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.