TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Přes sedmačtyřicet tisíc řidičů letos na Vysočině potřebuje vyměnu průkazu

3. 2. 2023 | S výměnou řidičského průkazu počítá letos více než sedmačtyřicet tisíc řidičů na Vysočině. Za jízdu s propadlým průkazem jim přitom hrozí pokuta ve výši až dvou a půl tisíce korun. Žádost si lidé i bez návštěvy úřadu vyřídí kdykoli přes Portál občana či Portál dopravy, kam se přihlásí přes svoji bankovní identitu.

Tři králové vybrali na Třebíčsku skoro čtyři miliony korun. Pomohou i rodinám

3. 2. 2023 | Podtrženo, sečteno. Tříkrálová sbírka na Třebíčsku byla letos nebývale úspěšná. Koledníci tam vybrali více než 3,8 milionu korun, což je o půl milionu korun více než loni.

Výluka na trati na Brno: z Náměště pojedou místo vlaků autobusy

3. 2. 2023 | Na vlakovou výluku se od pondělí do úterý připraví cestující mezi Náměští nad Oslavou na Třebíčsku, Zastávkou na Brněnsku a Brnem. Náhradní autobusovou dopravu využijí na linkách S4, R11 a R54.

Sníh na Vysočině: kamion blokuje D1 u Jiřic, další stojí u Stonařova i Želetavy

3. 2. 2023 | I dnes komplikuje dopravu na Vysočině sněhová nadílka. Stojící kamiony brání plynulému provozu na silnici I/38 mezi obcemi Stonařov – Dlouhá Brtnice, podobná situace je i za obcí Želetava směr Horky.

Měsíc po Vánocích řeší v Třebíči výzdobu: kvůli ní se do sebe pustili i politici

3. 2. 2023 | /ANKETA/ Ačkoli vánoční výzdoba zhasla v Třebíči už téměř před měsícem, některým lidem stále nedává spát. Jedni na ni vzpomínají rádi, jiní ji považují za příliš nákladnou. Tato polemika mezi lidmi stále rezonuje – a narostla i po výstupu některých politiků, kteří na lednovém zasedání zastupitelstva o tomto tématu bouřlivě diskutovali.

Ministr Jozef Síkela v Třebíči: šestý blok pro Dukovany nevylučuje

2. 2. 2023 | Postavit jeden nový jaderný blok v Dukovanech, pak odejít a o pár let později stavět druhý? Tento postup by se příliš nezamlouval sdružení Energetické Třebíčsko, které prosazuje výstavbu nových bloků v Jaderné elektrárně Dukovany. „Nedovedeme si totiž představit, že by se postavil jeden blok, pak by se odešlo na Temelín a pak by se zase stavělo na Dukovanech. Tíhu výstavby by tak kraj nesl ve více letech,“ uvedl předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš na tiskové konferenci ministra prům ...

Sněhová vánice na Vysočině: mezi Horami a Předínem vyprošťovali kamion

2. 2. 2023 | /FOTO/ Zima se na Vysočině projevila v plné síle. Středeční husté sněžení, silný vítr doprovázený hromy a blesky především na Třebíčsku. Po desáté hodině večer musela být dálnice D1 uzavřena kvůli uvízlým kamionům a to na 76. a na 99. kilometru směrem do Prahy. Před oběma místy se tvořily kolony. Hasiči měli také plné ruce práce s odklízením popadaných stromů. Odpoledne blokovaly silnice v kraji nafoukaný sníh, vyprošťování kamionů i nehody. ...

Zavřený most v třebíčském Poušově není jen komplikace. Místním se líbí klid

2. 2. 2023 | Třebíčané už si pomalu zvykají na zavřený poušovský most. Lidé bydlící u mostu kvitují ticho. Most už řešili i zastupitelé. Přes třebíčský Poušov se nedá projet od loňského listopadu. Důvodem je uzavírka tamního mostu, který je v havarijním stavu. Třebíčané již si zvykli na to, že tato oblíbená zkratka ze západní do severní části města, je neprůjezdná. A najdou se i tací, kteří si uzavírku pochvalují. ...

Posun v projektu horkovodu z Dukovan: Teplárny Brno a ČEZ chystají smlouvu

2. 2. 2023 | Stavba horkovodu z jaderné elektrárny Dukovany by se mohla dočkat jasnějších obrysů. Po memorandu o spolupráci mezi společností Teplárny Brno a společností ČEZ, pod kterou jaderná elektrárna spadá, se mezi oběma subjekty schyluje k podpisu smlouvy. Ta by měla v projektu, jehož cílem je zbavit se závislosti na ruském plynu, stanovit konkrétní kroky.

VIDEO: Tři měsíce kočičí kavárny v Třebíči? Lidé pomáhají adopcemi i penězi

1. 2. 2023 | Nejen zákusky, káva a mazlení s koťátky. I osvětou a adopcemi koček pomáhá třebíčská Chlupatá kavárna. Kavárna ve městě funguje od konce listopadu. A za necelé tři měsíce našlo nový domov celkem devět koček, navíc zákazníci opuštěným mazlíčkům dali do kasičky více než jedenáct tisíc korun.

Vichr a sníh: zima komplikuje dopravu, na Třebíčsku uvízlo několik kamionů

31. 1. 2023 | Zima potrápila řidiče už od úterního rána. Silnice na Vysočině byly sjízdné jen se zvýšenou opatrností kvůli nočnímu sněžení a větru. Sníh padal hlavně na Žďársku, Třebíčsku a Jihlavsku. Policie evidovala několik nehod, jedna z nich zablokovala silnici I/38 ve Stonařově na Jihlavsku, spadlý strom zastavil také provoz na železnici na trati ze Žďáru do Tišnova v úseku mezi Nedvědicí a Rožnou. Cestující převzala náhradní autobusova doprava. ...

Historické město roku: Jemnice bude o titul bojovat za Vysočinu

30. 1. 2023 | O titul Historické město roku 2022 bude za Vysočinu bojovat Jemnice. Ta vyhrála krajskou soutěž. „Za Kraj Vysočina se v uplynulém roce přihlásilo do soutěže celkem šest měst: Jemnice, Jihlava, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Telč a Třešť,“ vyjmenovala Ilona Ampapová z Národního památkového ústavu, z pracoviště v Telči.

Třebíčská nemocnice má nového primáře na ORL. Působil i na Maltě a v Anglii

30. 1. 2023 | Oddělení ušní, nosní, krční (ORL) v třebíčské nemocnici vede nový primář Jan Rottenberg. Dříve pracoval ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně, působil i na Maltě či ve Velké Británii.

V Budějovicích si žáci na plavání počkají. Ve škole Havlíčkova opravují bazén

30. 1. 2023 | Do bazénu až v příštím školním roce. Vodní kratochvíle si kvůli opravám bazénu užijí žáci základní školy Havlíčkova v Moravských Budějovicích až na podzim. Rekonstrukce vyjde na téměř šestnáct milionů korun.

Prezidentské volby: Vysočina patří Pavlovi, mezi okresy jsou ale rozdíly

28. 1. 2023 | Druhé kolo prezidentské volby ovládl na Vysočině generál Petr Pavel. Ve všech pěti okresech Vysočiny vyhrál, ne ve všech má však jasnou převahu nad Andrejem Babišem. Nejlépe se mu vedlo na Žďársku, naopak na Třebíčsku to bylo o prsa.

Na Třebíčsku vyhrál Petr Pavel, Babiš zde má ale silnou pozici

28. 1. 2023 | Kdyby se prezidentské volby konaly na Třebíčsku, stal by se hlavou státu také Petr Pavel. Jeho vítězství by však nebylo tak výrazné jako v případě celorepublikového srovnání. Na třebíčském okrese totiž dokázal oslovit 53,68 procent voličů, Andreji Babišovi dalo svůj hlas zbylých 46,32 procenta. Celostátně má však Pavel o pět procent více a Babiš o stejný počet méně hlasů.

Osobnosti Vysočiny o druhém kole: Babiš strašil moc, s Pavlem se vrátí slušnost

28. 1. 2023 | /ANKETA/ Deník se zeptal osobností na Vysočině, jaké jsou jejich pocity po druhém kole prezidentských voleb v České republice. Přečtěte si jejich odpovědi.   

Na Vysočině přišly k volbám tři čtvrtiny voličů, za prezidenta lidé chtěli Pavla

28. 1. 2023 | Výsledky druhého kola prezidentských voleb na Vysočině jsou prakticky identické s těmi celorepublikovými. Se sedmapadesáti procenty hlasů zde vyhrál Petr Pavel. Jeho soupeř Andrej Babiš oslovil dvaačtyřicet procent vysočinských voličů.

Střídání: Vápovice jsou stoprocentní, Přeckovu chyběl jeden hlas. Vyhrál Pavel

28. 1. 2023 | Všechna jména si ve volebním archu odškrtla komise ve Vápovicích na Jihlavsku. Z třiceti možných voličů jich ve druhém kole prezidentské volby hlasoval plný počet. V absolutním vyjádření to znamenalo třicet hlasů, z nichž osmnáct směřovalo Petru Pavlovi a jedenáct Andreji Babišovi. Jeden hlas byl neplatný. Pavel tak ve Vápovicích získal 62,06 procent, jeho soupeř 37,93 procent hlasů.

Prvním čestným občanem Naloučan je Roman Franc, fotil tamní hasiče

28. 1. 2023 | Snímky brněnského fotografa Romana France zaujaly nejvýznamnější odborníky. Na slavnostním večeru v Naloučanech na Třebíčsku získal nejen čestné občanství, ale stal se i čestným hasičem.

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
18:13:05 | 04.02.2023Zpravodajství TřebíčDnes.cz

V Dukovanech zvyšuje ČEZ investice do zařízení i nových prostor pro zaměstnance

Do Jaderné elektrárny Dukovany letos ČEZ investuje přes 2,3 miliardy korun. To je téměř o půl miliardy víc než v uplynulém roce. Investice směřují především k zajištění plánovaného bezpečného a spolehlivého provozu nejméně do roku 2047. Dukovany ...

Vlajkonošem sportovní výpravy z Vysočiny na Olympiádu dětí a mládeže je legendární hokejista Patrik Eliáš

Sportovní výprava v barvách Kraje Vysočina čítající 82 sportovců dnes zahájila tažení k získání olympijských medailí. V Královehradeckém kraji začala ...

ČEZ: Infocentra v Dukovanech a Dalešicích vloni přivítala přes 45 tisíc návštěvníků

Informační centra Skupiny ČEZ navštívilo v roce 2022 rekordních 247 250 lidí, a to reálně i virtuálně. Dukovanské Informační centrum i přes covidová o ...

ČSÚ: Kraje pohledem statistiky

V roce 2021 přetrvávaly mezi kraji rozdíly, které navazovaly na vývoj v předchozích letech. Počet obyvatel vzrostl především v Praze a Středočeském kr ...

ČEZ: Hasiči z dukovanské elektrárny zasahují v jejím okolí stále častěji

Počet zásahů v okolí Jaderné elektrárny Dukovany, na které byli její hasiči v roce 2022 přivoláni, vzrostl na hodnotu 61. Pokračuje tak rostoucí trend ...Sobota 4.2.2023
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes