TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Sčítání na Třebíčsku: Nejaktivnější jsou lidé z Červené Lhoty

13. 4. 2021 | Sčítání lidu, domů a bytů je v plném proudu. Formuláře už vyplnilo více než pět milionů lidí z celé republiky. Na Vysočině jsou po přepočítání na sto bytů nejaktivnější obyvatelé Rynárce na Pelhřimovsku. Naopak ve Spělkově na Žďársku zatím sčítání vázne.

Odložené zákroky na Vysočině: Na operaci čekají tisíce pacientů

13. 4. 2021 | Nemocnice v Pelhřimově od 1. dubna zrušila Covid oddělení I, které se opět proměnilo ve standardní interní oddělení s šestadvaceti lůžky. Na Vysočině je to ale zatím jediná nemocnice, jíž epidemiologická situace tento krok umožnila. V ostatních zařízeních je situace s nedostatkem lůžek pro jiné než covidové pacienty stále stejně neutěšená.

Do práce autobusem a domů na kole. V Dukovanech podporují zdravý životní styl

12. 4. 2021 | Cyklobusy, které už šestým rokem jezdí k Jaderné elektrárně Dukovany, zahájily novou sezónu. Jejich cílem je přepravit kola zaměstnanců elektrárny, kteří se cítí jen na jednu cestu. Do práce se tak svezou autobusem a domů pak mohou vyrazit na kole. Zájemce od první jízdy na kole neodradily ani sněhové přeháňky.

Nejvíce nezaměstnaných je na Třebíčsku, rozjíždí se také sezónní práce

12. 4. 2021 | Celkem 11 591 nezaměstnaných lidí aktuálně eviduje Úřad práce na Vysočině. Nejvíce lidí našlo práci na Pelhřimovsku, kde meziměsíčně pokles počet nezaměstnaných o 8,2 procenta. Momentálně tam hledá práci pouze 943 lidí.

Testování dětí je protiústavní, tvrdí někteří rodiče školáků na Vysočině

12. 4. 2021 | Děti do školy za stávajících podmínek nepošlu, prohlásila Kateřina Beáta Bukáčková ze Žďáru nad Sázavou. K výhradám k testování dětí ve školách má své důvody. Mimo jiné jí vadí, že pro testování školáků byly vybrány nevhodné testy.

Dominanta náměstí se dočká péče: restaurátoři opraví sousoší Cyrila a Metoděje

12. 4. 2021 | Sousoší Cyrila a Metoděje, které stojí v polovině Karlova náměstí v Třebíči čeká omlazující kůra. V rámci celkové revitalizace náměstí se dočká opravy i socha z pískovce. Restaurování vyjde město na zhruba 550 tisíc korun, část peněz se snaží město získat z grantového fondu Vysočina – pro obnovu památek.

Čápi už obsadili zhruba polovinu hnízd na Vysočině, nejrychleji v Lesonicích

11. 4. 2021 | Přestože na řadu míst Vysočiny už se vrátili první čápi, kteří jsou takzvanými posly jara, teplo a sluneční svit se u nás podle předpovědi opět moc nezdrží. Na Vysočině je aktuálně kolem osmdesáti hnízd čápů bílých. Z toho zhruba polovina už je obsazená.

Test Deníku: respirátor jako ozdoba, na Vysočině jej nosí jen minimum lidí

11. 4. 2021 | Jihomoravané a obyvatelé Vysočiny mají stále povinnost nosit respirátor v zastavěném území měst a obcí i ve venkovních prostorech. Deník v sobotu odpoledne prověřil, jak lidé toto vládní nařízení související s koronavirovou pandemií dodržují.

Rozkvetlé koniklece jsou poslem jara: na Třebíčsku kvetou u Trnavy

10. 4. 2021 | Květy koniklece jsou oblíbenou atrakcí na začátku jara. V Kobylinci u Trnavy na Třebíčsku vykvetly desítky květů a lákají turisty kolem stezky vedoucí na Nárameč.

Kraj mého srdce 2020: Vysočina je třetí nejoblíbenější, díky výletům

9. 4. 2021 | V anketě Kraj mého srdce 2020 získala Vysočina třetí nejvyšší počet hlasů po prvním Jihočeském a druhém Jihomoravském kraji. Obdržela tři třetí místa v kategoriích KAM na letní dovolenou – pěší a cyklo, KAM na výlety s dětmi a KAM na koně a koňské stezky.

3D model elektrárny v Dukovanech: skenují přes tisíc místností, podívejte se

9. 4. 2021 | Digitální model, který simuluje skutečné uspořádání provozu jaderné elektrárny, aktuálně vytváří v Dukovanech. Aktuálně mají energetici naskenovaných okolo 350 místností, celkem jich musí dokončit ještě dalších osm set. 3D model pak umožní nahlédnout jak jsou v elektrárně uspořádány čerpadla, parovody, horkovody, ventily, měřící přístroje nebo rozvody požární vody.  

Unikát testování školáků na Vysočině: jako jediní v republice dvěma různými typy

9. 4. 2021 | V testování dětí ve školách, které začne v pondělí 12. dubna, se Kraj Vysočina od zbytku republiky liší. Ve většině Čech budou školáci k testování používat sady Lepu, na Moravě sady Singclean.

Palivo v Dukovanech vyměnili za nové. Elektrárna opět jede naplno

8. 4. 2021 | Odstávka na čtvrtém bloku Jaderné elektrárny Dukovany je u konce. „Už v pondělí dopoledne energetici obnovili řízenou štěpnou řetězovou reakci v reaktoru a ve čtvrtek začal blok opět dodávat bezemisní elektřinu do přenosové sítě,“ uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Sochy opravíme na etapy. V Náměšti pokračuje rekonstrukce barokního mostu

8. 4. 2021 | „Je teď na něj takový smutný pohled, jak je rozkopaný a chybí sochy. Ale snad se dočkáme a bude zase ozdobou Náměště. Je odsud krásný pohled na náš zámek,“ komentovala rekonstrukci barokního mostu v Náměšti nad Oslavou Kateřina Dokulilová.

Rozvolňování na Vysočině: otevřou další obchody, v zoo jen venkovní prostory

8. 4. 2021 | Nechápu, proč se otevřou obchody jen s dětským oblečením. Dospělí se nepotřebují oblékat? Ptala se rozhořčeně Zuzana Buchtová z Pelhřimova. Právě zmíněný druh sortimentu je totiž jedním, který si lidé od 12. dubna budou moci zase koupit. V úterý to schválila vláda.

Další obrana před covidem: teplotu zaměstnancům v Dukovanech změří automaty

7. 4. 2021 | Zaměstnance jaderné elektrárny v Dukovanech začaly při vstupu kontrolovat speciální teploměry, které jim změří teplotu. Nový způsob zabere jen pár vteřin a automaty vystřídají pracovníky ostrahy, kteří zaměstnance měřili doposud. Jde o jeden z dalších prvků, které mají zabránit šíření nákazy Covid-19 mezi zaměstnanci.

Přípravy v plném proudu: hasiči rozvezli antigenní testy pro školy na Vysočině

7. 4. 2021 | S rozvozem antigenním testů do škol na Vysočině pomohli profesionální hasiči. Testy dodala kraji Správa státních hmotných rezerv.

Experimentální lék na covid na Vysočině: k dispozici je také v Třebíči

7. 4. 2021 | Kdyby mi bylo zle, vzala bych cokoliv, povzdechla si Marie Krajíčková z Bílku u Chotěboře. Její manžel Zdeněk nedávno bojoval o život. Prodělal vážnou operaci v Praze. Pak se nakazil koronavirem a skončil na covidovém oddělení v Havlíčkově Brodě. Tam mu podali Remdesivir. Dnes je už doma, bez kyslíkového přístroje se neobejde. Covid Vysočinu opouští jen pomalu, ale zdravotníci proti němu už mohou bojovat. Například experimentálním lékem Bamlanivimabem. ...

Co s odpady? Kraj Vysočina je chce do deseti let výrazně omezit

7. 4. 2021 | Omezit produkci komunálního odpadu na Vysočině, ještě více zlepšit třídění a především zamezit prudkému zdražování poplatků za odpad, které v následujících letech hrozí. To jsou cíle Integrovaného systému nakládání s odpady, který mnozí znají spíše pod zkratkou ISNOV. „Je to komplexní přístup k odpadovému hospodářství,“ uvedl krajský radní Lukáš Vlček.

Třebíč má další unikát: Vlastní euro bankovku, kterou zdobí bazilika a věž

7. 4. 2021 | Nově si sběratelé i turisté mohou pořídit euro bankovku s motivy Třebíče. Její nominální hodnota je sice nula, sběratelsky bude ale ceněná.

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
08:14:09 | 13.04.2021Zpravodajství TřebíčDnes.cz

První RE-USE centrum v Jihlavě poslouží pro opětovné využívání nepotřebných věcí

V areálu firmy Služeb města Jihlavy je otevřen novodobý bleší trh, jde o první takzvané RE-USE ...

České dráhy postupně obnoví provoz většiny omezených regionálních linek

České dráhy reagují na částečné uvolnění protiepidemických opatření a po 12. dubnu 2021 obnoví v koordinaci s krajskými úřady a hlavním městem Prahou ...

Kraj Vysočina a SVOL jsou důležitými partnery v boji s kůrovcovou kalamitou

"Lesy na Vysočině zaujímají téměř třetinu území a jsou významnou složkou životního prostředí a také národním bohatstvím. Pro Vysočinu je typická vlast ...

Ani o Velikonocích neslábne zájem o online sčítání

Ani o velikonočních svátcích neslábne zájem o online sčítání. V průběhu soboty obdržel Český statistický úřad necelých 200 tisíc sčítacích formulářů. ...

Mladík usedl za volant pod vlivem alkoholu, přišel o řidičský průkaz

TŘEBÍČSKO - Ve středu 31. března jel před devátou hodinou večer v Náměšti nad Oslavou sedmadvacetiletý řidič vozidla VW Golf ve směru od ulice Ocmanic ...Úterý 13.4.2021
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.