TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Představují šlechtické rody: Questenberkové dali zámku dnešní barokní podobu

17. 2. 2019 | Třebíč – Šlechtické rody spjaté s Třebíčskem představuje v cyklu přednášek Městská knihovna v Třebíči. Jedním z nich je rodina Questenberků, která významně ovlivnila Jaroměřice nad Rokytnou.

Hned jsem věděl, že to chci zkusit, říká nový barista

17. 2. 2019 | Třebíč, Stropešín – Jan Vala ze Stropešína patří mezi devět úspěšných absolventů vzdělávacího projektu Spolu se učíme a spolu pracujeme. Dnes je hrdý na to, že absolvoval baristické zkoušky a ví, jak správně vařit svůj oblíbený nápoj - výbornou kávu. „Nejradši mám latte macchiatto nebo cappuccino. Ale napěnit správně mléko vůbec není snadné, to mi dalo na kurzu nejvíc zabrat,“ směje se osmadvacetiletý Jan Vala. ...

Novou předsedkyní lidovců se stala Dudíková. Po 12 letech vystřídala Hrubého

17. 2. 2019 | Jaroměřice nad Rokytnou - Novou předsedkyní okresního výboru KDU-ČSL na Třebíčsku je Marie Dudíková. Byla jednomyslně zvolena na okresní konferenci strany v sobotu v Lidovém domě v Jaroměřicích nad Rokytnou.

V Jemnici chystají parcely pro rodinné domky. Je po nich velká poptávka

17. 2. 2019 | Jemnice – Ve čtyřtisícové Jemnici je velký hlad po stavebních parcelách. Nové vedení města pokračuje v rozpracovaném záměru z minulých let. A v brzké době nabídne k prodeji okolo třicítky pozemků včetně inženýrských sítí. Není vyloučeno, že to bude už na podzim tohoto roku. Jedná se o lokalitu pod vodojemem.

Sláva jako kdysi. Stařeč žije velkým masopustním rejem. Podívejte se

16. 2. 2019 | Stařeč /VIDEO/ – Masopustní průvod prošel za velkého zájmu místních lidí v sobotu Starčí. Masek šlo v průvodu několik desítek, zástup přihlížejících se dal počítat na stovky. Lidé zaplnili i Jakubské náměstí před kostelem, kde probíhal prodej zabíjačkových specialit.

Ve Stop Shopu přibývají další prodejny

15. 2. 2019 | Třebíč, Střítež /FOTO/ – V největším nákupním centru na Třebíčsku, ve Stop Shopu, který se nachází u krajské výpadovky II/360 z Třebíče směr Jaroměřice, otevřeli ve čtvrtek 14. února první prodejnu v nově postaveném křídle. Přesunula se tam od naproti do větších prostor drogerie dm. A další značky brzy přibudou.

OBRAZEM: Třebíčský spolek překvapil kvalitou. Chléb prodává i na eshopu

15. 2. 2019 | Třebíč – Nový a podstatně bohatší je eshop třebíčského spolku Vrátka. Prostřednictvím internetového prodeje chce spolek obeznámit veřejnost se širokým spektrem vlastních produktů i s výrobky jiných dodavatelů, které nabízí v Krámku pod Věží v Hasskově ulici. Zboží lze i zasílat, stačí si vybrat na www.eshop.vratka.cz.

Maškarády zaplní Třebíčsko, masopustní veselí je v plném proudu

15. 2. 2019 | Třebíčsko - Masopustní veselí vypukne o třetím únorovém víkendu naplno. Na Třebíčsku bude rejů maškar hned několik. Masopustní průvod je připraven na sobotu 16. února v Hartvíkovicích. Průvod vyjde ve 12 hodin s kapelou Smrčanka. Večer bude následovat večerní zábava v hasičárně.

Kolik je muflonů či postřílených toulavých koček? Odpoví sčítání zvěře

15. 2. 2019 | Vysočina - Kolik po Vysočině běhá jelenů, muflonů, bažantů, tchořů či tetřívků? A kolik například toulavých koček bylo za poslední rok odstřeleno? Na to odpoví každoroční a ze zákona povinné sčítání zvěře, se kterým teď mají myslivci plné ruce práce. První kolo se uskutečnilo v sobotu 2. února, další se chystá na 2. března.

Třebíčské Psychocentrum pomáhá manželským párům řešit „zabijáky manželství"

14. 2. 2019 | Třebíč - Národní týden manželství se koná v ČR již po třinácté. Probíhá právě v tomto týdnu od 11. do 17. února a jeho mottem je „Zabijáci manželství a jak se jim bránit“.

Kůrovec v roli zachránce. Trať do Jemnice se stává důležitější

14. 2. 2019 | Jemnice - Na lokálce Moravské Budějovice–Jemnice na Vysočině nastává nebývalý ruch. Společnost Railway Capital (RC) zde začíná svážet kůrovcové dřevo. Jednadvacet kilometrů dlouhá trať přitom byla ještě před několika lety určena k prodeji či likvidaci (2010), zachránili ji nadšenci a sezonní turistická doprava.

Nové družstvo hasiček chce obnovit tradici požárního sportu

14. 2. 2019 | Ohrazenice - Dobrovolní hasiči mnohdy krom požární ochrany zajišťují také kulturní život v obcích. Jinak tomu není ani v obci Ohrazenice, která leží nedaleko Jaroměřic nad Rokytnou. Tam se místní ženy rozhodly vstoupit do sboru dobrovolných hasičů a navázat tak na tradici požárního sportu v Ohrazenici.

OBRAZEM: Po odstávce jsou v provozu všechny bloky dukovanské elektrárny

14. 2. 2019 | Dukovany – Jaderná elektrárna Dukovany má v provozu všechny čtyři výrobní bloky. Energetici ukončili první letošní odstávku pro výměnu paliva. Štěpná reakce byla na třetím bloku obnovena v úterý, blok byl připojen do sítě v noci na čtvrtek, kdy začal vyrábět elektrickou energii.

OBRAZEM: Třebíč si připomíná svého hrdinu, představí příběhy zachráněných dětí

14. 2. 2019 | Třebíč - Starosta Třebíče Pavel Pacal a místostarosta Miloš Hrůza položili květiny na hrob Antonína Kaliny na Olšanských hřbitovech v Praze. V únoru letošního roku by třebíčský rodák Antonín Kalina oslavil 117. narozeniny.

Dukovanská elektrárna bude mít brzy zubaře

14. 2. 2019 | Dukovany – V dukovanské elektrárně už od podzimu nefungují zubařské ordinace. Je to komplikace jak pro řadu zaměstnanců, tak pro velký počet lidí z okolí, kteří byli zvyklí nacházet v areálu elektrárny stomatologickou péči.

Prezident Zeman letos po roční pauze opět oficiálně zavítá na Vysočinu

13. 2. 2019 | Vysočina, Praha – Prezident České republiky Miloš Zeman letos opět oficiálně navštíví Kraj Vysočina. „Návštěva je plánována na druhou polovinu června, přesný termín ale zatím není stanoven,“ informoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Ples královny Elišky, sokolský nebo hasičský, víkend přináší další plesy

13. 2. 2019 | Třebíčsko – Plesová sezóna vrcholí, o víkendu proběhnou další společenské akce.

V Budějovicích končí dva zastupitelé, komunista Urbánek a lidovec Karlík

13. 2. 2019 | Moravské Budějovice – Budějovická koalice i opozice hlásí změny na postech zastupitelů. Končí komunista Miloš Urbánek, který dosud zastával i místo radního. A také lidovec Stanislav Karlík.

Učí školáky poskytovat první pomoc. Má to význam, říká Hana Fukalová

13. 2. 2019 | Třebíč – Když záchranářka Hana Fukalová zrovna nejezdí v sanitce k nehodám a úrazům, učí školáky poskytovat první pomoc. Je totiž zároveň ředitelkou oblastního spolku Českého červeného kříže v Třebíči. A výuka první pomoci je jedním z cílů této neziskové organizace.

Na špatný most v Třebíči nečekaně mohou mnohem těžší auta

13. 2. 2019 | Třebíč – Je nutné rychle snížit celkové zatížení mostu, oznámil před několika týdny Kraj Vysočina. Kontrola krajského mostu přes železnici na rampách u třebíčské nemocnice poukázala na havarijní stav konstrukce. 

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
06:14:17 | 19.02.2019Dopravní nehoda osobního vozidla u Číhalína

Dnes v 08.04 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u Číhalína na Třebíčsku. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice ...

Kluci z třebíčské průmyslovky nastartovali vlastnoručně postavenou Tatru

12.02.2019 | Z regionu

TŘEBÍČ - Včera poprvé nastartovala TATRA PHOENIX, kterou postavili studenti Střední průmyslové školy v Třebíči v dílnách Krajské správy a údržby silni ...

Metací vůz postavený žáky havlíčkobrodské základky vyhrál soutěž robotů

08.02.2019 | Z regionu

KRAJ VYSOČINA - Metací vůz postavený týmem žáků Základní školy V Sadech Havlíčkův Brod zvítězil v soutěžní přehlídce LEGO Robot, kterou pro žáky 7. - ...Úterý 19.2.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.