TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Chceme podpořit budoucnost Jaderné elektrárny, hlásá sdružení Jaderní rodiče

16. 1. 2021 | Nová nezisková organizace JAderných ROdičů pro Dukovany má za cíl informovat veřejnost o dění týkající se výroby elektrické energie v Dukovanech s důrazem na přípravu výstavby nového jaderného zdroje v lokalitě.

Dostali jste nechtěný dárek? V Hátě na Vysočině vědí, komu udělá radost

15. 1. 2021 | Kam s ním? Tuto otázku si po Vánocích jistě položila řada lidí. Co je však pro jednoho nechtěný dárek, může druhému udělat radost. A právě od toho na Vysočině funguje sociální bazar Háta v Ledči nad Sázavou.  

Dalešičtí budou mít v obci rušno. Opraví se silnice, chodníky i sítě

15. 1. 2021 | Ani koronavirová situace nezastavuje nutné opravy. Tak by se dalo nazvat heslo Dalešických. Letos je čekají velké investice, rekonstrukce čeká dosluhující čistírnu odpadních vod i některé domy v městysu. Zkomplikuje se také doprava.

Registrace očkování na Vysočině: systém kolaboval, místa i vakcíny došly rychle

15. 1. 2021 | „Já tušila, že to takhle dopadne. Proto jsem počkala a dobře jsem udělala,“ reagovala Jaroslava Kohoutová z Havlíčkova Brodu na fakt, kdy se v pátek 15. ledna s úderem osmé ráno spustil rezervační systém očkování proti koronaviru v první fázi určený seniorům nad osmdesát let. Za chvíli byla kapacita vyčerpaná.

V jihlavském krematoriu pracuje Luboš Vondrák 25 let. Tolik žehů ještě nezažil

15. 1. 2021 | Bylo druhého února 1996, sněhu ještě víc než v těchto dnech, navíc foukal vítr, ten den asi patnáctkrát vypadl elektrický proud.

Kratší cesta k vlaku i na autobus: oprava třebíčského nádraží finišuje

15. 1. 2021 | /FOTOGALERIE UVNITŘ ČLÁNKU/ Výpravní budova na třebíčském vlakovém nádraží pochází z roku 1883. V loňském roce začala její dlouho plánovaná rekonstrukce. Nyní jdou práce do finále, kompletně hotovo by mělo být v dubnu. Cestující se po celkové opravě dočkají nových toalet nebo moderního a lepšího zázemí výpravní haly. Celkem rekonstrukce vyšla na sedmadvacet milionů pět set tisíc korun. 

Opravy na železnici: zabezpečení v Budějovicích i dokončení nádraží v Třebíči

14. 1. 2021 | Železnici na Vysočině letos čekají velké změny minimálně na pěti místech. Jednou z největších akcí bude oprava zabezpečovacího zařízení ve stanici Moravské Budějovice. Ta by měla začít už v únoru. Významné opravy plánují u nádražních budov ve Světlé nad Sázavou a Velkém Meziříčí. Dokončuje se i rekonstrukce ve Skleném nad Oslavou.

Borovský na mincích. Výročí narození slavného novináře připomene banka stylově

14. 1. 2021 | Pamětní stříbrnou minci vydá ke dvoustému výročí narození Karla Havlíčka Borovského letos Česká národní banka. Na konečnou podobu mince vyhlásila banka soutěž už loni na podzim.

Doba balíková. Nákupy se kvůli covidu přesunuly na web. Kurýři posilují

14. 1. 2021 | Večer co večer se na kraj Jihlavy sjedou kamiony z celé republiky. V jejich útrobách jsou stovky balíků, které zhruba osmdesátka pracovníků během noci roztřídí tak, aby další den ráno putovaly do regionů, kde je jejich adresát.  

Sněhu na Vysočině přibývá. Na dobré tratě si lyžaři musí počkat až dochumelí

14. 1. 2021 | Na Vysočině je čím dál více sněhu. Vydatné chumelení nahrává běžkařům, bílá stopa se zejména na Žďársku neustále prodlužuje. Situaci s projížděním běžkařských tras trochu komplikuje vítr. Na některých místech, zejména v otevřené krajině, stopu zafoukává. 

Led na třebíčské Hvězdě je záchranou pro krasobruslaře a mladé hokejisty

14. 1. 2021 | Novou ledovou plochu na okraji Třebíče si mohli lidé užít pouze pár dní, než vláda zpřísnila protiepidemická opatření. I v současné době je ale Na Hvězdě živo, a po ledu se prohánějí sportovci. Ledová plocha je pro ně poslední záchranou, protože na krytých zimních stadionech nesmí trénovat vůbec.

Hazardují a jezdí bez pásů. Loni na Vysočině zemřelo 37 řidičů

13. 1. 2021 | V prvním čtvrtletí loňského roku řidiči umírali na silnicích Vysočiny takřka každý týden a vypadalo to na jeden z nejtragičtějších roků vůbec, co se dopravních nehod týče. Nakonec se ale karta obrátila a „smrťáků“ ubylo. Oproti roku 2019 jich bylo o tři méně.  

Lístek v autobuse na Vysočině by mohl jít zaplatit bezkontaktně ještě letos

13. 1. 2021 | Kraj Vysočina by chtěl, aby ještě letos fungovaly v autobusech elektronické bankovní platby. Začal hledat dodavatele platební brány.

Očkování v třebíčském domově důchodců: dvacítka lidí vakcínu odmítla

13. 1. 2021 | Většinu obyvatel Domova důchodců Třebíč manželů Curiových naočkovali zdravotníci z tamní nemocnice už ve středu 13. ledna.

Spor o jaderné úložiště na Vysočině: Stojíme na straně obcí, tvrdí vedení kraje

13. 1. 2021 | „Vysočina byla v minulých letech nejspíš jediným krajem, který nepodpořil odpor k výstavbě hlubinného úložiště,“ posteskl si místostarosta Cejle Antonín Seknička. To by se s příchodem nového zastupitelstva mohlo změnit.

Překročení rychlostí je stále častější. V Rudíkově chtějí pořídit radar

13. 1. 2021 | Spěchám, nemám čas a já přece nikoho neohrozím. Tak přemýšlí mnoho řidičů a často šlápnou na plyn i když dávno překračují maximální povolenou rychlost. „Každou chvíli se mi stane, že někam nestíhám a pak se snažím ztrátu dohnat právě na silnicích. Vím, že to není úplně ideální a radary na mnoha místech chápu. Jen moje peněženka občas dost trpí,“ přiznala se řidička Karolína Čermáková z Pelhřimovska. ...

PCR testy na koronavirus na Vysočině: zájem klesl, lidé upřednostňují antigenní

12. 1. 2021 | Díky bezplatným antigenním testům klesá na Vysočině zájem o PCR testy, informovalo v úterý 12. ledna hejtmanství.

Celoevropskému blackoutu zabránila i Jaderná elektrárna v Dukovanech

12. 1. 2021 | Silný pokles frekvencí v elektrické přenosové soustavě hrozil v pátek velkým výpadkem elektřiny v celé Evropě. Na stabilizaci situace se podílela i Jaderná elektrárna v Dukovanech. Extrémně náročná směna začala operátorům v pátek osmého ledna odpoledne.

Zbourat nebo postavit zeď doma nejde: distanční výuka komplikuje učňům praxi

12. 1. 2021 | Ruch studentů a strojů vystřídalo ticho. Už několik týdnů se žáci vzdělávají distančně. U některých oborů se přerušilo i praktické vyučování, které tvoří podstatnou část studia. Jinak tomu není ani na Střední škole stavební v Třebíči, kde jsou nyní odborné učebny a dílny prázdné. I když se učitelé snaží dělat maximum, v mnohých případech prostě praktickou výuku nelze nahradit.  

Jedno píchnutí a uvidím rodinu. Důchodci na Třebíčsku se těší na vakcínu

12. 1. 2021 | Seznamy obyvatel, kteří se chtějí nechat očkovat proti covidu-19 už mají Domovy důchodců na Vysočině. Zájem je velký. „Většina to činí s vidinou, že se dočkají návštěv svých blízkých,“ vysvětlil ředitel Domova Václav Šerák ze Žďáru nad Sázavou.

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
22:13:38 | 16.01.2021Zpravodajství TřebíčDnes.cz

Souhrnný index rizika pro Českou republiku PES je na hodnotě 86

Souhrnný index rizika pro Českou republiku je podle protiepidemického systému 2.0 na hodnotě 86. Hodnota odpovídá pátému stupni pohotovosti, ve kterém se momentálně Česká republika nachází. Metodika systému PES byla aktualizována na verzi 2.0 s ...

Přibývá nakažených zdravotníků. Nemocnice Jihlava žádá o pomoc Armádu

K 4. lednu 2021 eviduje pět krajských nemocnic na Vysočině už dvě stovky covid nakažených zdravotníků a dalšího personálu. Nejvíce případů, resp. témě ...

Tříkrálová sbírka se letos koná v online prostředí

Do konání tradiční Tříkrálové sbírky letos zasáhla pandemie koronaviru, která znemožnila každoroční putování tří králů spojené s koledou. Samotná kole ...

Nominujte na Vysočině POČIN ROKU 2020 v anketách Zlatá jeřabina a Skutek roku

Kraj Vysočina již po sedmnácté vyhlašuje anketu Zlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku a po desáté anketu Skutek roku. Cílem anke ...

Policie ČR varuje před nesprávným používáním zábavní pyrotechniky!

Při používání zábavní pyrotechniky pravidelně dochází k řadě velmi tragických případů poškození zdraví i majetku s rozsáhlými důsledky pro osoby, kter ...Neděle 17.1.2021
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.