TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Třebíčský deník - zprávy

Z regionu

Třebíčský deník - zprávy Zdroj: Třebíčský deník - zprávy |

Začínalo se v Třebíči. Dnes koledy s Deníkem znějí po celém kraji

11. 12. 2019 | Psal se 14. prosinec roku 2011 a na Karlově náměstí v Třebíči se poprvé sešli novináři, zpěváci a místní obyvatelé ke společnému zpívání koled. Akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy se na Vysočině tenkrát konala právě na tomto jediném místě. Postupem let se spontánně přidávaly další a další obce a města. Letos se zpívání koled na Vysočině ve středu večer odehraje na pěti desítkách míst.  

Svého oblíbeného učitele mohou školáci nominovat do konce roku

10. 12. 2019 | Vysočina – Ještě zhruba tři týdny mají aktivní školáci nejen z Vysočiny čas na to přihlásit do již tradiční ankety Zlatý Ámos své oblíbené učitele a učitelky. Zatím žádného kandidáta nemá v letošním 26. ročníku soutěže Kraj Vysočina spolu s Karlovarským a Olomouckým krajem. „I přes to, že teď máme nějakých 22 nominací, tak je o letošní anketu Zlatý Ámos větší zájem, než v loňském roce. Pravidelně nám největší množství přihlášek přichází na konci roku. Je tedy dost možné, že nám právě z těchto ko ...

Analýza má říct, jak vyřešit parkování v Třebíči

10. 12. 2019 | Třebíč – Třebíčští radní si nechávají vypracovat analýzu parkování ve městě. Vypracováním studie pověřili pražskou firmu SmartPlan a očekávají od ní i návrhy, jak systém parkování ve městě vylepšit.

Rybníky Horní a Dolní budou rybáři využívat pro sportovní rybolov

10. 12. 2019 | Třebíč – Rybníky Horní a Dolní v Lorenzových sadech zamýšlí místní Rybářský svaz do budoucna využívat pro sportovní rybolov. Nyní slouží dětem pro výuku rybaření.

Koledy se budou zpívat v Martínkově, Čechtíně, Starči a Třebíči

10. 12. 2019 | Třebíčsko – Hlasy lidí v Martínkově, Čechtíně, Starči a Třebíči se se přidají k dalším, které budou ve středu 11. prosince od 18 hodin slyšet po celé republice. Obce a město z Třebíčska se připojí ke stovkám míst v celé České republice, kde si nenechají ujít dnes již tradiční akci Deníku Česko zpívá koledy.  

Rozpočty kulturních organizací narostou o dva miliony korun

9. 12. 2019 | Třebíč - O dva miliony korun narostou rozpočty pro kulturní středisko a městskou knihovnu.

Oprava nádrže Markovka je u konce. Napouštět se začne na jaře

9. 12. 2019 | Třebíč - Rekonstrukce vodní nádrže Markovka u Třebíče je hotová. Nádrž se začne napouštět v březnu 2020. Obnova vodního díla stála správce toku Lesy České republiky 36,7 milionů korun.  

V Čáslavicích připravili nové stavební parcely

9. 12. 2019 | Čáslavice – V Čáslavicích jsou volné stavební parcely, které obec nabízí k prodeji. Nacházejí se v lokalitě Na Výhoně. Jedná se celkem o šest pozemků.

OBRAZEM: Jako dárek k dvacetinám se pojede na výlet do města autobusem

9. 12. 2019 | Třebíč – Byla to velká sláva se šampaňským, třináctikilovým dortem i živou hudbou. Domov pro seniory v Třebíči v Koutkově ulici slavil v pátek 6. prosince dvacetileté výročí existence. Mezi dárky nechyběl symbolický anděl od senátorky Hany Žákové a zážitek, který věnuje třebíčská radnice. Vzhledem k tomu, že se zdejší klienti většinou hůř pohybují a každá příležitost podívat se do města je pro ně malý svátek, beztak nabídku přivítají. ...

Za popelnice i psy zaplatí jako letos

8. 12. 2019 | Náměšť nad Oslavou – V Náměšti nad Oslavou pro příští rok udrží výši poplatků za popelnice i psy a pobytovou taxu ve stejné výši, jako letos. Odsouhlasili to v úterý 3. prosince zastupitelé.

Změny v cestování vlaky a autobusy se blíží

8. 12. 2019 | Třebíčsko – Blíží se změny ve veřejné dopravě, které pocítí i cestující na Třebíčsku. Prvním milníkem je 15. prosinec, kdy vstoupí v platnost nové jízdní řády, kde bude nejvíc novinek na železnici. Dalším milníkem bude jaro, hovoří se o termínu 1. březen 2020. „Tehdy bude zaveden jednotný tarif neboli ceník Veřejné dopravy Vysočiny (VDV),“ sdělila krajská mluvčí Jitka Svatošová.

Česko zpívá koledy je za dveřmi, nové přihlášky přišly na poslední chvíli

7. 12. 2019 | Proseč-Obořiště, Stonařov – Mezi těmi, kteří ve středu 11. prosince budou zpívat v rámci akce Česko zpívá koledy, je letos na už tak početně zastoupeném Pelhřimovsku nováčkem Domov důchodců Proseč-Obořiště. Sociální pracovnice domova Blanka Zemanová a Jana Míková poslaly přihlášku doslova na poslední chvíli, čímž způsobily, že se na okrese bude zpívat s Pelhřimovským deníkem na patnácti místech.

Jóga není tělocvik. Jóga se praktikuje

7. 12. 2019 | Třebíč – Jako malá chtěla být učitelkou tělocviku. Stala se účetní. Osud ji zavál z Ukrajiny do České republiky, kde dnes Světlana Svobodová vyučuje hathajógu. Proč právě tento druh jógy a kudy vedla životní cesta ženy, která dnes žije v malé obci nedaleko Třebíče, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Stroje asfaltem obkroužily vrak. Šlo o nejrychlejší řešení, říká radnice

6. 12. 2019 | Vypadá to bizarně. Parkoviště v Otmarově ulici v Třebíči má od podzimu nový zpevněný povrch z takzvané balené směsi. Povrch je všude, vyjma místa pod vrakem tmavě zeleného BMW. Dělníci to, co zbylo z auta, obkroužili poctivě. Třebíčané si snímky s vrakem posílají na sociálních sítích, protože to vnímají jako nevšední řešení.

Betlém, který voní dřevem je k vidění na Staré radnici

6. 12. 2019 | Náměšť nad Oslavou – Vyřezávaný betlém, který voní dřevem, vystavují v adventním období ve výstavní síni na Staré radnici v Náměšti nad Oslavou.

Třebíč se zbavuje letitých dluhů za ubytování

6. 12. 2019 | Třebíč - Prominutí nedobytných pohledávek schválila ve čtvrtek městská rada v Třebíči.

Kapsičky i stelivo. Škola pořádá sbírku pro opuštěná zvířata

5. 12. 2019 | Třebíč - Opět po roce pořádá Základní škola Třebíč, Horka - Domky vánoční sbírku pro opuštěná zvířata z třebíčského útulku. I letos organizátoři doufají, že se akce setká u školáků s příznivým ohlasem.  

Dřív Šmeralák a hospoda, dnes Statek. Třebíč má unikátní centrum

5. 12. 2019 | V Třebíči bylo otevřeno Centrum tradiční lidové kultury, kterému se už nyní neformálně říká Statek.  

Chladicí věž elektrárny má nový kabát a brzdu proti odparu

5. 12. 2019 | Dukovany – Čerstvý nový kabát má jedna z chladicích věží dukovanské jaderné elektrárny. Natřená je šedou barvou s ochranou proti UV záření. Něco se ovšem změnilo i uvnitř věže. Energetici provedli modernizaci vnitřních částí vestaveb, které mají snižovat odpar.

Dukovanská elektrárna obhájila mezinárodní normy v ochraně životního prostředí

4. 12. 2019 | Dukovany - Dukovany splňují mezinárodní normy v ochraně životního prostředí. Takový je hlavní závěr mezinárodní kontroly auditorů, která v pátek skončila v Dukovanech.

Zdroj: Třebíčský deník - zprávy - trebicsky.denik.cz
06:14:28 | 11.12.2019Na jakých silnicích I. třídy budou od ledna kamiony také platit mýto?

Mýtné pro vozidla nad 3,5 tuny se od 1. ledna 2020 rozšíří na dalších 868 kilometrů silnic I. třídy. Nově bude podléhat zpoplatnění například silnice I/20 mezi Plzní a Českými Budějovicemi, dále I/3 od Benešova směrem na Tábor, silnice I/35 z Hradce ...

Ve Fondu Vysočiny bude pro příští rok více než 320 milionů korun

10.12.2019 | Ekonomika, podnikání

Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes 10. 12. schválilo rozpočet kraje na rok 2020 ve výši přesahující 12 miliard korun. Součástí plánovaných výdajů je t ...

3 tipy, jak zvětšit malý byt

10.12.2019 | Další

Ceny bytů rok od roku rostou, mnoho z nás je tak nuceno bydlet v menším bytě, než bychom si přáli. Existuje však několik osvědčených fíglů, jak malý b ...Středa 11.12.2019
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.