TřebíčDnes.cz
TřebíčDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » NovinkyVysočina - Z regionu

Z regionu

NovinkyVysočina - Z regionu Zdroj: NovinkyVysočina - Z regionu |

Desátý Den architektů: vycházka areálem jihlavské psychiatrie

23. 9. 2020 | Festival Den architektury zamíří v říjnu také na Vysočinu. Jeho akce se chystají v Jihlavě i v dalších místech. V pořadí už desátý ročník festivalu se koná pod záštitou České komory architektů a Svazu měst a obcí ČR.

Havlíčkobrodsko: oranžová na epidemiologickém semaforu

23. 9. 2020 | Havlíčkobrodský okres se podle aktuálních informací krajských hygieniků na semaforu epidemiologické situace zbarví do oranžova. Důvodem k tomuto posunu jsou nepříznivá čísla pozitivních případů COVID.

Galerie pořádá dílny k výstavám. Tvoři mohou hlavně děti

23. 9. 2020 | Na podzimní a zimní víkendy připravuje Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě dílny pro děti.Tvořivé dílničky pro děti od cca tří let věku vede v galerii edukátorka Pavlína Pitrová.

Za Hliníkem do Humpolce. Vozíčkáři po své první turistické trase

22. 9. 2020 | Za pár dní otevře vůbec první turistická vozíčkářská trasa na Vysočině. Nese název „Za Hliníkem do Humpolce“ a v rámci ČR bude osmnáctou trasou uzpůsobenou potřebám handicapovaných.

Vysočina gratuluje! Stálicí na nebi byznysu zůstává Humpolec

21. 9. 2020 | Letošní výsledky výzkumu Město pro byznys potvrdily výjimečné podnikatelské postavení Humpolce v rámci Kraje Vysočina. Na druhé místo se vyšvihl zejména díky kvalitnímu přístupu veřejné správy Žďár nad Sázavou, bronz bere Pelhřimov.

Hrubá stavba operačních sálů Nemocnice Třebíč už stojí

20. 9. 2020 | Májka umístěná na přístavbě pavilonu operačních sálů Nemocnice Třebíč jasně symbolizuje dokončení hrubé stavby. Přístavba nových sálů a rekonstrukce původních bude stát 345 miliónů korun.

Projekt Nemocnice Jihlava: Nový život starým knihám

19. 9. 2020 | Park v areálu Nemocnice Jihlava oživila nová venkovní knihobudka vyrobená na Střední škole stavební Jihlava z vysloužilých školních lavic. Obsah tvoří knihy zachráněné na třídicí lince společnosti FCC Česká republika.

Tragická nehoda čtyř aut u Rančířova. Řidič dodávky zemřel

18. 9. 2020 | K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí před polednem u Rančířova na Jihlavsku. Na hlavním silničním tahu Jihlava – Znojmo se střetla čelně dodávka s nákladním vozidlem.

Vysočina: Vodárenská akciovka nabízí lidem levnější vodu

17. 9. 2020 | Současný provozovatel většiny kanalizací a vodovodů v Jihlavě Vodárenská akciová společnsot (VAS) se snaží zvrátit rozhodnutí zastupitelů. Městu nabízí desítky milionů a lacinější vodu.

Chovatelé pozor! Koná se výstava zvířat v Třešti

16. 9. 2020 | Tradiční oblastní výstavu králíků drůbeže a holubů bude i letos hostit chovatelský areál Klínarka v Třešti. Letos půjde již o v pořadí 32. ročník. Na příští víkend 19. a 20. září ho ho chytají místní chovatelé.

Jiří Běhounek: Apeluji na zodpovědnost každého občana

15. 9. 2020 | Podruhé se sešla Bezpečnostní rada Kraje Vysočina, aby zhodnotila epidemiologickou situaci v regionu. Podle krajských hygieniků zatím není třeba přijímat další mimořádná opatření.

Vrátila se! Nový výskyt mihule potoční na Hejnickém potoce

14. 9. 2020 | Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců, jedná se o kriticky ohrožený zvláště chráněný druh.

Opět funguje houbařská poradna při Muzeu Vysočiny Jihlava

13. 9. 2020 | Ačkoliv lesy na Vysočině prořídly, neubylo nadšených houbařů. I v podzimním období je možné narazit na zajímavé houbařské úlovky.

Schváleny další finance na podporu venkovských prodejen

12. 9. 2020 | Od roku 2017 podporuje Kraj Vysočina zachování prodejen potravin a smíšeného zboží v malých obcích na svém území, a to formou spolufinancování nákladů na jejich provoz.

Domov pro seniory Humpolec žádá o pomoc armádu

11. 9. 2020 | Bezpečnostní rada Kraje Vysočina opět zhodnotila aktuální epidemiologickou situaci na Vysočině. Podle informací krajských hygieniků je nyní v kraji přes 300 pozitivně testovaných a dosud nevyléčených osob.

Kritika: Polepená okna v MHD se Jihlavanům nelíbí

10. 9. 2020 | Omezený výhled jen prostřednictvím bílých teček na černém podkladě reklamy u trolejbusů a autobusů. To zažili snad všichni obyvatelé Jihlavy, kteří využívají MHD. Většině cestujících se to nelíbí.

Kruháč v Batelově dostal nekonečnou osmičku. Mohla to být i zeměkoule

9. 9. 2020 | Kruhová křižovatka, která vzniká na centrálním náměstím v Batelově, už má svou dominantu. Jde o plastiku znázorňující prostřednictvím číslovky osm nekonečno. Na díle je také vyobrazen znak městyse.

Policejní prezident ocenil hejtmana čestnou medailí

8. 9. 2020 | Čestnou medailí Policie ČR za úzkou spolupráci při řešení mimořádných opatření a podporu policie zejména v období nouzového stavu udělil policejní prezident brigádní generál Jan Švejdar hejtmanovi Kraje Vysočina Jiřímu Běhounkovi.

Nemocnice Jihlava: Práce v nemocniční jídelně jsou v plném proudu

7. 9. 2020 | Během října by se měla jídelna pro zaměstnance nemocnice přesunout do provizorně opravených míst. Dvouletá oprava pavilonu jde pomalu do druhé poloviny.

Nejvýznamnější prameny Vysočiny, je jich třiadvacet

6. 9. 2020 | Celkem 23 pramenů v Kraji Vysočina je zmapováno Českým hydrometeorologickým ústavem a tento počet není ještě úplný, protože některé prameny vysychají v posledním období dlouhotrvajícího sucha.

Zdroj: NovinkyVysočina - Z regionu - novinkyvysocina.cz
02:13:45 | 24.09.2020Zpravodajství TřebíčDnes.cz

Od čtvrtka se omezuje na 14 dní otevírací doba restaurací do 22 hodin

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR přistupuje Ministerstvo zdravotnictví k dalším protiepidemickým opatřením. Resort od čtvrtka 24. září omezuje otevírací dobu provozoven stravovacích služeb od 22 hodin do 6 hodin ráno a ...

Natočit pokus na mobil a vyhrát pro školu 200 000 korun aneb Oblíbená soutěž VÍM PROČ opět startuje

Soutěž "Vím proč" láká již pošesté žáky základních a středních škol k objevování krásy a tajemství fyziky zábavnou interaktivní formou. Na tři minuty ...

Nový domov pro seniory bude stát v areálu jihlavské nemocnice

Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla o výběru dodavatele očekávané stavby dalšího krajem zřizovaného domova pro seniory, který bude situován do areálu Ne ...

Koronavirový semafor: Praha je dál červená, do oranžového stupně nyní spadá 28 okresů

o aktuálním vyhodnocení aktuální epidemiologické situace v souvislosti s COVID-19 zařadilo Ministerstvo zdravotnictví do druhého stupně pohotovosti me ...

Česká pošta upraví otevírací dobu na 1253 pobočkách od 1. října

Česká pošta upraví hodiny pro veřejnost od 1. října na celkem 1253 poštách po celé České republice. Hlavními důvody, které podnik vedly k tomuto rozho ...Čtvrtek 24.9.2020
Kraj Vysočina
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.